Укр.

Урок Соборності “Єднання заради Незалежності”

07:59, 02-02-2016

Твоєю силою, волею, словом стала на Землі
українській вільна Народня Республіка.

Універсал Української Центральної Ради (IV)

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Йому передувало підписання (22 січня 1918 року) IV універсалу Центральної Ради, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918 року. Процес об’єднання України завершився 22 січня 1919 року.

В сьогоднішній час варто згадати, як було досягнуто єдності тоді, 22 січня 1919 року. З метою виховання в студентів почуття патріотизму і гордості за свою державу Міністерство освіти і науки рекомендувало провести в навчальних закладах Урок Соборності “Єднання заради Незалежності” (лист МОН від 11.01.2016 № 1/9-5 «Щодо відзначення Дня Соборності України»).

Студенти Державного університету телекомунікацій приєдналися до відзначення свята та відвідали один із проведених заходів приурочених до Дня Соборності України - Урок Соборності “Єднання заради Незалежності”, який відбувся 21 січня 2016 року в Конференц-залі Університету.

«Що таке Соборність?» - з цього питання розпочала проведення Уроку Соборності Похабова Ірина, аспірант кафедри Інфокомунікацій та начальник відділу з питань соціальних та навчальних проблем студентів. Вона розповіла про історію Акту злуки УНР та ЗУНР. Ірина зробила акцент на тому, що для кожного свідомого громадянина це необхідні знання, бо не знаючи свого минулого, не можна побудувати майбутнє!

Ірина запропонувала переглянути відеоролик "Акт Злуки: відтворення історичної правди"

Перегляд цього фільму надихнув студентів заспівати Гімн України, що показує нашу патріотичність!

Міністерство освіти і науки в своєму листі рекомендує переглянути перелік документальних фільмів, які відображають події Української революції 1917–1921 років, а також перелік науково-популярних і наукових інтернет-публікацій, присвячених проголошенню незалежності УНР. Всі посилання Ви можете знайти в листі МОН від 11.01.2016 № 1/9-5 «Щодо відзначення Дня Соборності України».

Ідея соборності нині набуває нових відтінків та барв. На жаль, нам знову доводиться відстоювати відродження єдиної Української державності. Задля єднання суспільства довкола ідеї зміцнення державності, Ми боронимо рідну землю від агресора, ціною життя цвіту нації здобуваємо мир.

Тож нехай Господь зміцнює Нас у вірі, благословляє на мудрість і здоров’я.
Нехай відчуття єдності, любові одне до одного
допомагає кожному з Нас будувати свій дім, свою правду і свою волю.
Єднаймося для розвитку нашої України!

Джерело: Сайт студентскої ради