Міжнародний день студентського спорту відзначили у Києві!

10:01, 21-09-2023

20 вересня – це Міжнародний день студентського спорту. Подія була започаткована у 2015 році за ініціативи ЮНЕСКО.

Дату обрали на честь того, що саме 20 вересня 1924 року відбувся перший студентський чемпіонат світу.

Змагання серед студентів набирали популярності і у 1949 році була створена Міжнародна федерація студентського спорту.

З 2016 року 20 вересня в усьому світі відзначають Міжнародний день студентського спорту. В Україні відзначення цього свята започатковано Комітетом з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України, а з 2017 року і відбувається одночасно в усіх регіонах України та супроводжується загальним флешмобом.

Цього року студентську молодь Всеукраїнського фізкультурно-оздоровчого заходу серед здобувачів вищої освіти приймав «Олімпійський фаховий коледж імені Івана Піддубного Національного університету фізичного виховання і спорту України». Свято зібрало понад 1000 студентів із закладів вищої освіти м. Києва та регіонів України.

Делегацію ДУІКТ очолив завідувач кафедри БЖД та ФВ, тренер-викладач секції гирьового спорту та армрестлінгу Коваль Олександр Васильович. Збірні команди якого перемогли в програмі ХVІІІ літньої Універсіади відкритого чемпіонату Києва виборовши перше загальнокомандне місце серед студентів столиці та перше загальнокомандне місце на відкритому Чемпіонаті Федерації гирьового спорту України 2023 року серед юніорів присвячений Дню фізичної культури і спорту України, а вихованка Моржук Тетяна стала чемпіонкою України з армрестлінгу та здобула дві бронзові нагороди на Чемпіонаті Європи з армрестлінгу, які урочисто були нагороджені. Так тримати та йти до перемоги разом.