Укр.

Про проведення парламентських слухань на тему: «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади»

13:48, 28-03-2016

23 березня 2016 року на виконання вимог пункту 2 постанови Верховної Ради України від 2 лютого 2016 року № 969-VIII під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради України  Парубія А.В. були проведені парламентські слухання на тему: «Шляхи розвитку фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади».

На слуханнях були присутні:  Міністр молоді та спорту Жданов І.О., його заступники Гоцул І.Є., Даневіч М.В., Войтович Я.В., заступник Міністра охорони здоров’я Шафранський В.В., заступник Міністра освіти і науки України Гевко А.Є.

Серед запрошених фахівців в галузі фізичного виховання і спорту були й представники Державного університету телекомунікацій – Оленєв Д.Г. та Присяжнюк С.І.

Учасники парламентських слухань відзначили, що останніми роками серед населення України, насамперед, у дитячому та молодіжному середовищі, зростає популярність малорухомого способу життя (захоплення комп’ютерними іграми, соціальними мережами тощо), що поруч з іншими негативними факторами (погіршення соціально-економічних умов життя, праці, навчання, відпочинку, руйнування системи охорони здоров’я) призводить до погіршення здоров’я всіх категорій громадян.

Однією з істотних загроз належного функціонування сфери фізичної культури та спорту є намагання Міністерства освіти і науки України організувати заняття з фізичної культури у вищих навчальних закладах як факультативні (без підсумкового контролю та включення до навчальних планів). Реалізація цих пропозицій, на думку учасників слухань, може призвести до повної руйнації системи фізичного виховання студентів та погіршення їх здоров’я.

За результатами парламентських слухань були розроблені рекомендації до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України; надано доручення Міністерству молоді та спорту України, Міністерству освіти і науки України, Державному комітету телебачення і радіомовлення України.