Укр.

Відеореєстратори в системі підвищення безпеки праці

09:52, 15-09-2016

В рамках реалізації заходів щодо попередження порушень вимог охорони праці на великих зарубіжних енергетичних кампаніях введені в експлуатацію мобільні відеореєстратори, призначені для відеофіксації найбільш небезпечних дій персоналу, що працює в електроустановках.

До вищевказаних дій відносяться оперативні перемикання на підстанціях, тренування, підготовка робочих місць, в тому числі установка і зняття переносних заземлень на робочих місцях, первинний і щоденний допуск бригади до робіт та інші дії, при яких є ризик травмування працівника. Завдяки відеореєстраторам існує реальна можливість перевірки якості проведених цільових інструктажів на робочих місцях.

Відеореєстратор представляє собою мобільну відеокамеру вагою не більше 150 г, яка може кріпитися до каски працівника. Всі відеофайли поміщаються на зберігання в спеціально створювані відеоархіви, які з метою оптимізації пошуку відеозаписів структуруються по виду виконуваних дій («Підготовка робочого місця», «Допуск», «Цільовий інструктаж» і т.ін.).

З метою оптимізації процесу обміну даних може бути впроваджена передача відеозвітів від безпосередніх виконавців до відповідних контролюючих структурних підрозділів. Одним з найважливіших факторів при функціонуванні системи відеофіксації є не покарання працівника за помилки, виявлені в процесі перегляду, а їх попередження шляхом опрацювання порушень і помилкових дій з персоналом. Дана робота передусім спрямована на підвищення професійного рівня працівників, оскільки дозволяє їм самим поглянути на свої дії «з боку» і впорядкувати процес навчання, акцентуючи увагу на типові помилки.

В кінцевому підсумку, системи відеофіксації дозволить виробити у працівників звичку якісно і без порушень виконувати свої трудові обов'язки.