Марсохід Perseverance – новий крок у освоєнні космічного простору

10:34, 24-02-2021

Назва Державного університету телекомунікацій говорить про те, яких фахівців він готує. Підготовка фахівців зв’язківців свідчить про те, що наш університет зараз перебуває на передньому краї дуже затребуваного напряму – галузі зв’язку. В університеті є, навіть, кафедра штучного інтелекту.

Дотримуючись інноваційних принципів, на кафедрі фізики студентів знайомлять з сучасними досягненнями науки і техніки. І ось надзвичайно вражаюча подія - 18.02.21 року відбулася успішна посадка зонду НАСА марсоходу Perseverance («Марс-2020») на поверхню планети Марс, який стартував майже 7 місяців тому і пройшов біля 500 млн км.

Perseverance прибув на Марс шукати сліди інопланетного життя. Посадка відбулася в автоматичному режимі, бо вчені не змогли б здійснити її коригування у випадку не штатної ситуації (із-за великої відстані сигнал від Землі до Марсу йде біля 10 хвилин). Вперше було використано для м’якої посадки зонду не тільки парашут, але і спеціальна платформа із двигунами для гальмування, яка автоматично управлялася за допомогою телеметрії.

Вага  марсоходу біля 1 тони. Живлення  його здійснюється радіоізотопним термоелектричним генератором. У марсоходу є  кілька камер для зйомок Марсу, два мікрофони для запису звуку, роботизований безпілотний літальний апарат -  гвинтокрилого типу (дрон) , що буде досліджувати можливі цілі для руху його на поверхні Марсу. Є апарат для вироблення кисню із атмосфери Марсу, яка містить в основному лише вуглекислий газ, пристрої для забору ґрунту, який планується  в подальшому доставити на Землю.

Конструкція нового марсоходу створена на основі попереднього марсоходу «Кьюриосити», який працює і зараз. По розміщенню наукових приладів марсоходу приймали участь багато дослідників та інженерів із усього світу

«Марс-2020» є одним із трьох місій космічних апаратів відправлених до Марсу у липні 2020 року. Іншими місіями стали «Аль-Емаль» Космічного агентства ОАЕ і «Тяньвень-1» Китайського національного управління. Ці місії  прибули до Марсу у лютому 2021 року і рухаються по орбітам навколо Марсу.

Така інформація може бути корисною для студентів Державного університету телекомунікацій, який готує фахівців зв’язку. Це дуже цікава, перспективна  і затребувана спеціальність.

Запрошуємо майбутніх абітурієнтів поступати до нашого Державного університету телекомунікацій!

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси