Читати? Або не читати?

11:44, 25-02-2021

Планшети та електронні книги давно замінили нам друковані видання. У ХХІ столітті інформаційні технології витіснили книги з нашого повсякденного життя. Освоїти їх може будь-який користувач, це не так вже й складно: просто скачувати потрібний текст на свій гаджет і насолоджуватись їм в будь-який час і в будь-якому місці. Але книга, яка потрапляє в твої руки, це зовсім інше розуміння інформації. Про цей соціальний феномен задумалася студентка 4 курсу спеціальності «Соціологія» Марфа Бігдаш и провела соціологічне дослідження «Що читає сучасна молодь?», Таким чином, закріпивши на практиці вміння та навички, отримані під час освоєння теоретичного курсу.

Звичайно, відсоток тих молодих людей, які читають не великий - 25%, однак цікаво який вибір вони роблять. Що ж вибирає покоління Y при настільки багатому асортименті друкованих книжок? Як би дивно це не звучало, однак перші місця в рейтингу продажів займають казки - «Маленький принц» Антуана де-Сент Екзепюрі і «Аліса в країні чудес» Льюїса Керролла. Підтвердженням відвертості респондентів служить і той факт, що цитати з цих творів дуже популярні в соціальних мережах. «Напевно, коли людина дорослішає, ці книги починають набувати іншого змісту та значення, змінюється їх розуміння нами, приходить усвідомлення на скільки ми подорослішали, - щиро вважає студентка, - а все, що відбувається в книзі сприймається через призму вже дорослого життя». Результати дослідження також показали популярність Р. Бредбері «Вино з кульбаб», «451 градус за Фаренгейтом», Е. Кіз «Квіти для Елджернона», У. Еко «Ім'я рози», Дж. Оруел «1984» та А. Камю «Сторонній».

Так, провівши реальне дослідження актуальної соціальної проблеми, в рамках виробничої практики, студенти-соціологи змогли переконатися, що їх спеціальність не тільки вчить теоретизувати, а й може стати найцікавішим захопленням.

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси