Укр.

Соціологія театру: перспективні напрямки для досліджень

10:24, 25-05-2021

Карантинні заходи і локдаун не зупинили студентів 1 курсу спеціальності «Соціологія» від проведення пілотного соціологічного дослідження та участі в цікавому проекті, підготовленому викладачами кафедри Соціології. Розуміючи важливість не тільки теоретичних, а й практичних знань, що дозволяють сформувати професійні скілси, соціологи-першокурсники підтримали викладача дисципліни «Соціологія культури» к.філософ.н., Доцента Москаленко Л.М. і взяли найактивнішу участь в дослідженні, присвяченому вивченню проблем галузевої соціології театру і кіно в умовах пандемії.

Мабуть, одним з найактуальніших питань соціологічного опитування стали: популярність театру як виду мистецтва серед молодих людей, а також розвиток інших видів дозвілля в умовах карантинних обмежень. Результати онлайн опитування показали, що найпопулярнішим (56,6%) видом проведення дозвілля серед молодих людей є домашній перегляд фільмів, в той час як 32,5% опитаних вважають за краще відпочивати в кіно, а 5-6% респондентів віддають перевагу для проведення дозвілля театр. Слід зазначити, що, сучасна молодь не любить проводити вільний час на самоті. Більшість молодих людей ходять і в кіно (29,6%), і в театр (36,2%) за компанію з друзями. Аналіз періодичності відвідування театру і кіно продемонстрував, що кіно більш популярно серед української молоді оскільки – 42,2% респондентів вказали, що кіно відвідують 1-2 рази на місяць, в той час як з такою періодичністю відвідують театр тільки 3,7% молодих людей.

Важливо відзначити, що пілотні соціологічні дослідження, в які залучені студенти-соціологи 1 курсу, сприяють не тільки розумінню суті та основних особливостей професії, а й дозволяють на першому році навчання формувати професійні компетентності, а також розвивати soft skills.

Кафедра Соціології

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси

Проектування, побудова та технічна експлуатація сучасних радіоелектронних пристроїв та систем. Знання сучасної елементної бази яка застосовується при розробці радіоелектронних, телекомунікаційних, електронно-обчислювальних засобів. Створення програмного забезпечення для проектування радіоелектронних пристроїв та систем, систем автоматизованого проектування радіоелектронної апаратури (САПР).

Схемотехнічне проектування вузлів та пристроїв, призначених для генерування, формування, приймання та підсилення радіосигналів. Сучасні знання в області цифрової обробки сигналів та в цифрових методах реалізації радіотехнічних систем.

Спеціалізація: Радіоелектронні пристрої, системи та комплекси