XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Вперше в історії ДУІКТ: Першого проректора Олександра Корченка обрано членом-кореспондентом НАН України по відділенню інформатики

09:27, 26-04-2024

25 квітня 2024 року відбулася сесія Загальних зборів НАН України, під час якої обрано дійсних членів (академіків) і членів-кореспондентів НАН України.

За підсумками таємного голосування на Загальних Зборах по відділенню інформатики за спеціальністю КІБЕРБЕЗПЕКА було обрано членом-кореспондентом НАН України першого проректора ДУІКТ Олександра Григоровича Корченка.

Це є черговим визнанням його наукових досягнень та його наукової школи КІБЕРБЕЗПЕКА, якої він є засновником і керівником.

Вітаємо його з цією знаковою подією!!!

 

Довідково:

Корченко О. Г. доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України.
У 2004 р. захистив докторську дисертацію за спеціальністю «Системи захисту інформації» і у 2005 р. отримав звання професора. З 2010 р. є IEEE Senior Member (Institute of Electrical and Electronics Engineers), а з 2014 р. має визнанання хабілітованого доктора та титулярного професора в Республіці Польща.

Є першим проректором ДУІКТ та завідувачем кафедри Безпеки інформаційних систем і технологій Університету Комісії народної освіти в Кракові (Польща).

О. Корченко є засновником та лідером наукового напряму зі створення нового класу систем оцінювання стану інформаційної безпеки та виявлення кібератак на ресурси інформаційних систем, що дозволяє формувати та реалізовувати заходи протидії адекватні загрозам.

 

Під його керівництвом:

  • створено концепцію та теоретичну базу аналізу та оцінювання ризику втрати інформаційних ресурсів;
  • розроблено методи оцінювання та захисту інформаційних ресурсів в критично важливих галузях народного господарства (транспорт, енергетика тощо), моделі і методи оцінювання шкоди національній безпеці у випадку розголошення державної таємниці або втрати її носіїв, методи і методики багатокритеріального оцінювання рівня критичності інформаційних ресурсів створено моделі та методи оцінювання стану кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури держави;
  • побудовані нові протоколи квантового розподілу ключів з безумовною стійкістю та квантового прямого безпечного зв'язку;
  • розроблені нейромережеві методи побудови систем виявлення: мережевих кібератак на Інтернет-ресурси, витоку текстової і голосової інформації, веборієнтованого шкідливого програмного забезпечення;
  • розроблено моделі, методи і системи оцінювання стану кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури держави;
  • розроблено гнучкий інструментарій кількісного та якісного оцінювання ризиків, для побудови комплексних систем захисту інформації і систем менеджменту інформаційної безпеки та реалізації оцінювання в режимі реального часу на основі CVSS  БД уразливостей NVD (NIST);
  • APM державного експерта оцінювання шкоди від витоку інформації, що становить державну таємницю;
  • програмну систему оцінювання втрат від порушення конфіденційності персональних даних відповідно до Європейського регламенту GDPR;
  • інструментарій виявлення мережевих кібератак на ресурси інформаційних систем для розширення функціональних можливостей сучасних систем виявлення вторгнень (IDS);
  • програмний застосунок прогнозування впливів на компоненти критичних авіаційних інформаційних систем різних категорій кіберінцидентів (рекомендації CERT-UA) та моделювання квантово-криптографічних протоколів для підвищення рівня конфіденційності безпечного зв’язку.

Під керівництвом О. Короченка спільно з фахівцями Держспецзв’язку, СБУ та НАН України сформовано два колективи, за наукові роботи яких отримано дві державні премії в галузі науки і техніки. Практичні результати зазначених робіт впроваджені в чисельних силових структурах, міністерствах та банківських установах.

 

Найбільш значущі публікації:

Корченко О.Г. Системи захисту інформації. Монографія. - К.: НАУ - 2004. – 264 с.; Корченко О.Г., Казмірчук С.В., Архіпов А.Е., Системи аналізу і оцінювання ризиків інформаційної безпеки. Монографвя. – Саарбрюккен (Германия): Palmarium Academic Publishing, 2013. –316 с.; Корченко О.Г., Архипов О.Є., Дрейс Ю.О. Оцінювання шкоди національній безпеці України у разі витоку державної таємниці. Монографія. – К.: Наук. - вид. центр НА СБ України, 2014 –332 с.; Korchenko O., Petrov O., Borowik B., Karpinskyy M., Lakhno V., Immune and defensive corporate systems with intellectual identification of threats. Monograph – Pszczyna: Śląska Oficyna Drukarska, 2016 – 222 s.; Ахметов Б.Б., Корченко О.Г., Архипов О.Є., Казмірчук С.В. Побудова систем аналізу і оцінювання ризиків інформаційної безпеки. Теорія і практичні рішення: монографія. В 2-кн. Кн. 1, Кн. 2 – Каспійский державний університет технології та інжинірінга імені Ш. Єсенова, – Актау, 2018, – 388 с., 346 с.

 

Співпраця з закордонними та міжнародними науковими установами, центрами, фондами:

Візит-професор, завідувач кафедри (Польща), запрошений професор (Казахстан), експерт ІСАО з авіаційної безпеки (Марокко) та ЕСАС щодо кіберзагроз цивільній авіації (Франція).

Опубліковано понад 390 друкованих праць, у числі яких 13 монографій (закордонних - 3), 1 енциклопедія, 3 тлумачні словники, 23 навчальних посібників і підручників (закордонних - 2), понад 50 охоронних документів.

Корченко О.Г. є засновником наукової школи «Кібербезпека» НАУ (2018 р.). Особисто підготував 9 докторів технічних наук (з них 2 для Республіки Польща), 11 кандидатів технічних наук (з них 1 з Іорданії) і 2 PhD (Республіка Казахстан).

Також Корченко О.Г. є головним редактором фахових наукових журналів "Захист інформації" і "Безпека інформації"(НАУ), індексованих в міжнародних наукометричних базах. Член редколегій закордонних журналів. Голова спеціалізованої вченої ради Д 26.062.17 за спеціальністю «Системи захисту інформації». Розробник освітніх стандартів галузі знань "Інформаційна безпека" та "Військові науки, національна безпека, безпека державного кордону" та професійних стандартів у сфері кібербезпеки та захисту нформації. Член галузевої експертної ради НАЗЯВО (спеціальність «Кібербезпека»). Гарант освітньої програми PhD за спеціальністю «Кібербезпека».

Виступав організатором періодичних наукових конференцій та семінарів університетського і міжнародного рівня, в тому числі є головою оргкомітету міжнародної науково-технічної конференції "ITSEC: Information Technology Security" та керівником секції – Technologies of Informative Security (IEEE International conference on Advanced Trends in Information Theory Technologies of Informative Security). Голова журі секції "Безпека інформаційних і телекомунікаційних систем" МАН України.

Виконуючий обов'язки ректора ДУІКТ Шульга Володимир Петрович від імені всього колективу привітав Олександра Григоровича і побажав успіхів та нових наукових досягнень

Читайте також
Переглядів: 775