XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Ми пам’ятаємо про них

09:30, 14-04-2018

Сьогодні хочеться згадати видатних вчених та педагогів, які працювали на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій, але які вже пішли з життя.

З 2002-го року  на кафедрі працював ветеран Великої Вітчизняної війни, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки Української РСР, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Зайцев Григорій Фролович, який народився 4.09.1922 р. Професор Зайцев Г.Ф. був відомий в країні і за її межами як вчений, творець наукової школи в області швидкодії систем автоматичного управління.  За період своєї наукової діяльності Григорій Фролович опублікував  більше 300 наукових робіт, серед яких 39 монографій, підручників і навчальних посібників. Йому належать понад 30 авторських свідоцтв і шість патентів на винаходи. Професор Г.Ф. Зайцев підготував 22 кандидата і 5 докторів технічних наук, створив і очолив наукову школу з проблем підвищення динамічної точності та швидкодії систем автоматичного управління.

За наукові розробки в області теорії автоматичного управління в 1976 році Г.Ф. Зайцеву  було присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки Української РСР», а в 1991 році за цикл монографій з теорії інваріантності та її застосування в системах автоматичного управління він був удостоєний почесного звання лауреата Державної премії України. Життєвий шлях Григорія Фроловича відзначено бойовими нагородами: орденами Червоної зірки, Вітчизняної війни II ступеня, Богдана Хмельницького III ступеня, а також 22 медалями СРСР і України.

Ще хочеться згадати  доктора фізико-математичних наук, професора, академіка Чайку Георгія Євгеновича, який народився 16.08.1935 р.  В 1981 році Георгій Євгенович заснував та очолив кафедру фізики в Київському філіалі Одеського електротехнічного інституту зв'язку імені О. С. Попова, а в 1987 році  був удостоєний почесного звання лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки за цикл робіт «Ефекти самовпливу та самоорганізації при формуванні упорядкованих дефектних і домішкових структур у твердих тілах». Останні роки своєї трудової діяльності Георгій Євгенович працював на кафедрі, опублікував безліч наукових робіт та підготував багатьох  кандидатів та докторів.

Науково-педагогічний колектив кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій пишається тим, що на  нашій кафедрі працювали такі видатні вчені.

Ці науковці та  педагоги вже пішли з життя, але пам’ять про них залишилась в їх наукових працях, підручниках, монографіях і вони завжди будуть взірцем для молодих вчених та педагогів нашої кафедри.

Переглядів: 4 828