XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)


Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

(Державний університет телекомунікацій)

11 лютого відзначається втретє – День жінок та дівчат у науці

20:50, 11-02-2018

Все почалось 20 грудня 2013 року, коли Генеральна Асамблея прийняла резолюцію про науку, техніку і інновації в цілях розвитку, в якій визнавалося, що повноцінний і рівний доступ до сфери науки, техніки і інновацій для жінок будь-якого віку і їх участь в цій сфері є необхідною умовою забезпечення гендерної рівності і розширення прав і можливостей жінок.

А 15 грудня 2015 року Генеральна Асамблея прийняла резолюцію, проголосивши 11 лютого Міжнародним днем жінок і дівчат в науці (A/RES/70/212).

Організація Об’єднаних Націй запропонувала всім державам-членам, організаціям і органам системи ООН та інших міжнародним і регіональним організаціям, приватного сектору та науковим колам,  відзначати Міжнародний день жінок і дівчаток в науці належним чином, сприяти більш широкому залученню жінок і дівчаток до сфери науки, заохочувати розвиток жінками наукової кар’єри і визнавати досягнення жінок в науці.

Список успішних жінок в ІТ досить великий:

  • Марісса Майєр колишній співробітник Google, 20-й за рахунком в компанії і перша жінка-розробник, почала працювати в Google ще в 1999 році. Марісса досягла позиції віце-президента з пошуку, але в середині липня 2012 року, вона пішла в компанію Yahoo, де зайняла пост генерального директора;
  • Шеріл Сендберг вже п'ять років займає пост операційного директора Facebook, куди вона прийшла після 8-річної кар'єри в Google з посади віце-президента з глобальних операцій. Її "дітищами" в Google є інструменти онлайн-реклами Google - AdWords і Ad-Sense
  • Вірджинія Рометті з 1981 року працювала в компанії IBM, почавши свою кар'єру з посади системного інженера. У 2012 році вона зайняла пост генерального директора цієї компанії, ставши першою жінкою, яка очолила IBM більш ніж за сто років з моменту її заснування.
  • Сьюзен Войчицькі займає пост голови підрозділу YouTube. А прийшла вона в Google практично з перших днів, ще до офіційної реєстрації компанії вона здавала свій гараж засновникам найбільшої пошукової системи у світі, пізніше стала співробітником компанії під номером 16. До того, як вона очолила YouTube, Сьюзен займала посаду старшого віце-президента з реклами - саме завдяки її зусиллям компанія Google демонструє з року в рік стабільне зростання рекламної виручки. А почалось все з курсу SC50, який вона прослухала в Гарвардскому університеті
  • Урсула Бернс - Голова і генеральний директор компанії Xerox зробила свою кар'єру в компанії, почавши працювати в ній у 1980 році на посаді інженера. Компанію вона очолила в 2009 році, ставши першою жінкою-афроамеріканкою, яка керує компанією. За час її керівництва Xerox перетворилася з компанії, що займається виключно копіювальною технікою, в універсального постачальника різноманітних пристроїв та ІТ-послуг.

До цього списку можна ще додати Сару Кац, президента Oracle, Мег Уїтмен, главу Hewlett Packard, Шер Вонг, керівника HTC, Анджелу Арендтс, віце-президента Apple з роздрібних і онлайн продажів, Падмашрі Уорріор, директора з технологій і стратегії виробника мережевого обладнання Cisco.

Якщо говорити про ситуацію в ІТ в Україні, то за даними dou.ua вони виглядають так:

  

Колектив кафедри Інженерії програмного забезпечення щиро вітає жінок-колег, студенток кафедри ІПЗ з професійним святом та бажає нових творчих успіхів, звершень та втілення мрій в неймовірних проектах!

А дівчатам, які сьогодні обирають майбутній фах можемо сказати: не бійтесь ламати стереотипи – приходьте в ІТ і успіх буде за Вами, адже де Ви ще  зустрінете успішного хлопця, створите родину та досягнете кар’єрних висот! В ІТ все можливо, саме тут втілюються мрії! А найбільша кількість талановитих та розумних хлопців при найменшій кількості дівчат саме у нас, на кафедрі Інженерії програмного забезпеченняJ!

Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121-Інженерія програмного забезпечення" кафедри Інженерії програмного забезпечення та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Про кафедру

Кафедра Інженерії програмного забезпечення

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Спеціалізація: Програмна інженерія

Програмна інженерія пов'язана з усіма аспектами виробництва програмного забезпечення: від початкових стадій створення до підтримки системи після передачі замовнику.

Якщо Вам подобається захоплюючий процес розробки веб-сайтів, комп'ютерних ігор, створення та обробки баз даних, та багато іншого, то Вам слід обрати спеціалізацію «Програмна інженерія».

Переглядів: 4 464