Курси DevOps Engineer (sysadmin background)

Курси Hewlett-Packard
Курси Oracle Certified Associate, Java SE 8 Programmer
Підготовчі курси
Курси за тематикою «Будівництво та експлуатація ВОЛЗ»
Курси «Системи технічного захисту інформації»

Курси DevOps Engineer (sysadmin background)

З 1 жовтня 2018 року на кафедрі Компютерних наук стартували сертифіковні курси з підготовки фахівців за спеціальністю DevOps Engineer. Цей курс дозволяє отримати швидкий старт з «нулевого рівня» при підготовці DevOps Engineer. Також, він дозволяє зрозуміти, чи можете та чи хочете Ви займатись адмініструванням комп'ютерних мереж, серверів, віртуальних машин під управлінням Linux в якості професійної діяльності. Інтенсивний графік, насиченість курсу інформацією, великий обсяг практики на заняттях надають можливість познайомитись із світовими практиками проходження професійних тренінгів.

Курс орієнтований на студентів нашого університету та всіх бажаючих, яким цікаво використовувати інструменти, що автоматизують виділення системних ресурсів і управління. До таких інструментів належать різні засоби управління конфігураціями, віртуалізації на різних рівнях, автоматизація операційних процесів, хмарні інструменти виділення ресурсів. Заняття проходять 2 рази на тиждень.

Більшість DevOps інженерів - це системні адміністратори, які вивчили інструменти програмування, або ж розробники, які розібралися з тонкощами процесів operations. Бажано мати базову технічну освіту, розбиратися в питаннях, що пов'язані з системним адмініструванням і автоматизацією різних завдань.

Заняття проходять у форматі тренінгу, що передбачає ознайомлення із теорією, активну практичну роботу по закріпленню нових знань, чисельні цікаві домашні вправи для самостійного опрацювання. У випадку виникнення труднощів у слухачів з опануванням матеріалу тренінгу та виконанням практичних вправам, кожен слухач отримує допомогу тренера або його помічника.

Можливі кар'єрні шляхи DevOps інженера:

• рости як DevOps фахівець, заглиблюватися в спеціалізацію і освоювати суміжні технології;
  • перекваліфікуватися в розробники, якщо починали як системний адміністратор;
  • перекваліфікуватися в сисадміни, якщо починали як розробник (якщо цікаво більше працювати з інфраструктурою, ніж з розробкою);
  • перекваліфікуватися в інженери по IT-безпеки;
  • також відкриті шляхи в системні архітектори, тестувальники (в тому числі автоматизаторів), проектні менеджери.

Програма курсів

• Введення в курс. Що таке Linux? Установка серверної Ubuntu 16.04.
  • Файлові системи. Основні команди консолі. Права і повноваження.
  • Написання скриптів на Bash. Управління пакетами. Налаштування мережі. Протоколи POP, POP3S, IMAP, IMAPS, SMTP, DNS, FTP‚ HTTP, HTTPS, весь стек TCP/IP. SSH.
  • Firewall (безпека і маршрутизація).
  • Створення/підтримка (name) серверів і доменів на базі BIND9.
  • Бази даних (MySQL, SQLite, PostgreSQL, за бажанням Oracle).
  • Веб Сервера (Apache2, nginx, Tomcat). Mail сервера (exim4, postfix).
  • Балансувальник навантаження (Haproxy, varnish).
  • Побудова центру сертифікації з відкритими і закритими ключами на базі openssl.
  • VPN (openvpn).