Участь у засіданні освітнього комітету Асоціації "ІТ України"

11:36, 29-03-2017

В черговий раз представники Державного університету телекомунікацій: завідуюча кафедри Інженерії програмного забезпечення Онищенко В.В., завідувач кафедри Комп’ютерних наук Вишнівський В.В. та декан факультету Інформаційних технологій Бондарчук А.П. прийняли участь в засіданні освітнього комітету Асоціації "ІТ України", на якому розглядалися важливі питання щодо підвищення якості підготовки кадрів, а саме напрямки діяльності в сфері освіти: шкільна і вища освіта, синергія між освітою та бізнесом, дуальність освіти.

В засіданні приймали участь представники освіти і бізнесу. Зокрема представники освіти від КНУ ім. Шевченка, НТУУ "КПІ", НАУ, НТУ "ХПІ", КНТЕУ та бізнесу від EPAM Ukraine, SoftServe, Ciklum, Infopulse, Svitla Systems, DataArt.

З вступним словом виступив президента Асоціації ІТ України"" Юрія Антанюка. Який ще раз зазначив, що в Україні активно розвивається одна з галузей, яка лежить в основі нової економіки - галузь інформаційних технологій. ІТ як бізнес повністю заснований на знаннях і таланті людей.  Юрій Антонюк зазначив, що ІТ-індустрія може органічно зростати в умовах "як є" в середньому на 20% за рік. Для швидкого зростання ІТ-індустрію необхідно ростити. Але ІТ - це тільки частина креативної економіки. Креативний клас в Україні загалом налічує до мільйона осіб, які надають висококваліфіковані інтелектуальні послуги (інженери, медійники, дизайнери та ін.). Крім того Ю.Антонюк запропонував алгоритм для покращення ситуації:

1. Ідентифікувати "працівників креативної індустрії".
  2. Креативний підхід до управління простором креативних людей.
  3. Створити "працівникам креативної індустрії" конкурентні умови для життя і роботи в порівнянні з сусідніми країнами.
  4. Запрошувати в Україні таланти з усього світу. Щорічно в Україні вузи випускають близько 16 тисяч молодих ІТ-фахівців і близько 130 тисяч фахівців технічних професій. Але навіть ця цифра не здатна задовольнити зростання попиту на експорт українських ІТ-послуг.

Удосконалювати систему ІТ-освіти. Ю.Антонюк зазначив, що сучасна освіта ще користується високими стандартами радянської системи. Але старі викладачі йдуть, стандарти губляться. Можна мільйон разів говорити про значний потенціал ІТ-галузі та що ми пишаємося рівнем наших фахівців, але якщо фахівець навчався в українському вузі та потім поїхав, і якщо український стартап відкрився в іншій країні і там працює, то який в цьому сенс для України….?

З оглядом реалізованих Асоціацією освітніх проектів за 2016 рік та пропозиції на 2017 рік виступив Максим Почебут.

Після цього відбулась дискусія в робочих групах та розгляд пропозицій щодо перспектив розвитку шкільної та вищої освіти, а також синергії між освітою та бізнесом (дуальність ІТ освіти).