Укр.

Захист виробничої практики на кафедрі Документознавства та інформаційної діяльності

11:58, 27-04-2023

Цього року виробнича практика студентів третього курсу кафедри документознавства та інформаційної діяльності Державного університету телекомунікацій стала своєрідним стартапом до початку їх професійної діяльності. Студенти з головою занурилися в роботу на посадах, які вже за рік, можливо, стануть їх постійним місцем роботи. Вступне слово перед початком захисту виголосила завідувачка кафедри Сидоренко Тетяна Михайлівна, яка скерувала майбутніх аналітиків і документознавців у русло креативності, професіоналізму та швидкої організованої роботи.

Саме виробнича практика дає можливість здобувачам вищої освіти першого (бакалаврського) рівня протягом чотирьох тижнів стати безпосередніми учасниками своєї майбутньої діяльності: освоїти фах у базових установах практики, детально вивчити їх організаційну структуру, основні завдання, функції, матеріально-технічну базу. Студенти вже самі створювали й оформлювали службові документи, фіксували їх у реєстраційних журналах чи в базах електронного документообігу, передавали за маршрутами руху в установі, опрацьовували залежно від виду документообігу та напрямку діяльності установи. Під ретельним наглядом керівників практики від базових установ студенти набували реального досвіду самостійної роботи за фахом. Усе це вони детально висвітлили під час захисту та задокументували у своїх  щоденниках і звітах, які напередодні подали на кафедру.

Цьогоріч виробничу практику проходили 52 студенти третього курсу, які навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність», а основними базами проходження практики стали різні установи усіх регіонів України.

З огляду на умови існування нашої держави в режимі воєнного стану захист практики після її завершення проходив у дистанційному режимі. Студенти детально ознайомили присутніх з особливостями роботи в базових установах: Євхимець Денис, Колібедіна Альона, Голуб Ірина та Кравченко Аліна детально виклали специфіку роботи в різних відділах Міністерства у справах ветеранів України, Симонова Яна, Пащенко Дмитро та Чорнобук Діана розповіли про проходження практики в Солом’янській районній в м. Києві державній адміністрації, Горщевська Марина про роботу у відділі документообігу та організації кадрової роботи Овруцької міської ради, Коробка Таїсія про стажування в ЦНАПі Недригайлівської селищної ради Сумської області, Палецька Альона про проходження виробничої практики в Приватному акціонерному товаристві «ВОДАФОН Україна», Вавринюк Ілля в Громадському об’єднанні «Волинський обласний центр патріотичного виховання».

Багато студентів стажувалися в приватних підприємствах, де надалі й планують працювати: Галадюк Софія в КП «Міські електромережі» м.Вараш, Вихор Софія, Семенова Анна та Ковальчук Сніжана в ТОВ «СОФТ РЕВЮ», Лук'янчук Володимир в ТОВ «НОВА ПОШТА», Даценко Ангеліна у відділі документаційного забезпечення приватного господарства.

Чудові світлини до своїх звітів додали багато студентів, зокрема Киба Сергій, який практикувався в Міжрегіональному центрі швидкого реагування ДС України з надзвичайних ситуацій, Санжара Валерія – про приватне товариство  «Фірма ГАРПУН» та інші.

Загалом усі студенти зрозуміли, що виробнича практика дає можливість реального випробування за майбутнім фахом, навчає адаптуватися й співпрацювати з трудовим колективом, приймати самостійні рішення в конкретній виробничій ситуації. Саме такі навички дають змогу здобувачам вищої освіти кафедри документознавства та інформаційної діяльності стати конкурентоспроможними та отримати перше високооплачуване робоче місце на сучасному ринку праці.