Укр.

Захист курсових робіт на кафедрі Документознавства та інформаційної діяльності з навчальної дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність»

15:03, 12-06-2023

На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності у здобувачів вищої освіти ІІІ курсу, які навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність», відбувся захист курсових робіт з навчальної дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність». Він проходив у дистанційному форматі на платформі Zoom. Здобувачі вищої освіти захищали свої проєкти перед одногрупниками та комісією. Курсові роботи третьокурсників попередньо пройшли програму перевірки на плагіат.

Курсова робота виконується відповідно до календарного графіку, що складається кафедрою, затверджується завідувачем кафедри та розміщується на інформаційних ресурсах кафедри. Виконання курсової роботи є найважливішою складовою процесу освітньої діяльності та вагомим навчально-дослідним завданням для здобувача вищої освіти. Науковий керівник проводить консультування на кожному етапі підготовки роботи й допомагає студенту в питаннях складання плану, вивчення джерел, логіки викладу матеріалу, обґрунтування висновків, а також оформлення, підготовки презентації та тексту захисту курсової роботи.

Метою захисту курсових робіт було закріплення та поглиблення теоретичних знань, отриманих у процесі вивчення навчальної дисципліни «Інформаційно-аналітична діяльність», формування у здобувачів навичок науково-дослідної діяльності, набуття досвіду з прилюдного захисту отриманих результатів.

Захист курсових робіт став вагомим кроком уперед, оскільки більшість третьокурсників вже визначились із майбутніми темами кваліфікаційних робіт, тому курсові проєкти сприяли підготовці до їх написання та слугували більш поглибленому зануренню в тему. Захисти курсових робіт здобувачів супроводжувалися демонстрацією змістовних презентацій, що були доповнені схемами, таблицями, малюнками.

Під час оцінювання курсової роботи комісія враховувала якість самого дослідження, його новизну, висновки, дотримання вимог оформлення, вміння захистити сформульовані результати дослідження. Невідповідність в оформленні курсової роботи могла суттєво вплинути на остаточну оцінку. Проте роботи були оформлені за державними стандартами та відповідали вимогам вищої освіти. Усі третьокурсники отримали позитивні оцінки.

Серед найбільш цікавих і вагомих досліджень варто виділити курсові роботи Дениса Євфимця «Інформаційна-аналітична діагностика проблемної ситуації», Сергія Киби «Інформаційно-аналітична діяльність бібліотек в інформаційному суспільстві», Наталії Якубович «Сучасний стан та перспективи розвитку інформаційно-аналітичної інфраструктури України», Яни Пікож «Соціальні мережі в інформаційно-аналітичній діяльності» та інші.

Захист курсових робіт на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності носив характер наукового обговорення і став для третьокурсників хорошим тренінгом публічного виступу, а також важливим етапом професійної підготовки в нашому університеті.