Укр.

Вступ 2024: Світом правлять спічрайтери - запрошуємо на навчання на кафедру Документознавства та інформаційної діяльності

08:48, 28-06-2023

Спічрайтинг (від англ. speech writing - написання виступів) найбільш затребуваний у таких сферах діяльності, як політика і бізнес. Саме політики й бізнесмени мало не щодня виголошують промови, дають інтерв'ю, звертаються до своєї аудиторії через медіа. Звичайно, ці люди самі не пишуть тексти своїх виступів, і ніколи не говорять експромтом. Написання для них промов, презентацій, доповідей - професійний обов’язок особливого розряду фахівців - спічрайтерів.

На Заході спічрайтер - одна з основних професій у сфері PR. Цей фахівець складає такий текст, який справить на слухачів потрібне враження.

Особливості роботи спічрайтера:

Спічрайтери - це «сірі кардинали»: вони завжди в тіні, громадськості спічрайтери практично невідомі, але саме вони пишуть виступи політикам, медійним особам, бізнесменам, саме їх думки, сприймання ситуації озвучують відомі люди. Це спічрайтери творять крилаті вислови, прогнозують запитання журналістів політикам і готують відповіді на них, пишуть пости в соцмережах від імені замовника.

Сфера діяльності спічрайтера:

PR-агентства, політичні партії, державні органи влади та місцевого самоврядування.

Особисті риси спічрайтера:

• гуманітарій за складом розуму;
  • уміє виразно висловлювати власні та чужі думки;
  • вдало пише тексти різних жанрів - від публічного виступу до тостів під час корпоративу. Хорошому спічрайтерові треба вміти створювати декілька варіантів текстів виступів, тез, доповідей на одну й ту ж тему;
  • має знання з психології, може інтуїтивно відчути та піймати тон, манеру й стильові особливості мови людини, для якої він пише;
  • бере на себе відповідальність за написаний текст.

Як правило, посадові обов’язки спічрайтера входять у сферу фахівця зв’язків з громадськістю (PR). Тобто спічрайтер - різновид PR-менеджера. Залежно від масштабів діяльності він може займатися або лише написанням текстів виступів, або ще виконанням іншої PR-роботи.

Хто може обіймати посаду спічрайтера:

Фахівці PR і реклами, журналісти.

Спічрайтер зараз - це затребувана, перспективна й високооплачувана професія. На кафедрі документознавства та інформаційної діяльності здобувачі вищої освіти вивчають навчальний курс «Спічрайтинг та риторика», під час якого знайомляться із законами риторики, особливостями створення текстів публічних виступів, специфікою презентування себе слухацькій аудиторії, умінням правильно й доречно відповідати на запитання, брати інтерв’ю.

Навички публічного виступу необхідні всім – це гарна практика для формування уміння спілкуватися з діловими партнерами, опонентами чи колегами по роботі.

Більше інформації про специфіку роботи спічрайтера, практичні навички з цього виду діяльності ти здобудеш, навчаючись за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю» чи «Документознавство та інформаційна діяльність».

Приєднуйся до нас у соцмережах – буде цікаво:

Telegram: https://t.me/Analityka_PR_Dokumentoznavstvo

Instagram: https://instagram.com/dut.did