Інформаційні аналітики на ринку праці

11:38, 18-10-2023

Які професії будуть затребувані в найближчому майбутньому на міжнародному та європейському ринках праці? Які навички необхідні для успішної кар’єри в сучасному світі? Ці питання актуальні для випускників 2024 року загальноосвітніх та професійних закладів освіти.

Ринок праці змінюється щороку й робити якісь прогнози складно. Але вже зараз можна впевнено сказати, що інформаційні аналітики – це фахівці, запит на яких на ринку праці щороку лише зростатиме.

Інформаційний аналітик – це професія, яка постійно розвивається та набуває все більшого значення для успішного розвитку державних і приватних установ. Ці фахівці здійснюють збір, аналіз, оброблення та інтерпретацією даних. Вони використовують різноманітні статистичні методи для отримання корисної інформації. За проведеним аналізом, інформаційні аналітики надають рекомендації з метою покращення бізнес-процесів. Саме результати їх роботи допомагають компаніям приймати ефективні рішення, грунтуючись на точних даних.

Сьогодні посади інформаційних аналітиків є практично в усіх галузях діяльності, включаючи бізнес, медицину, науку, медіа- та ІТ-сферу. Їхні навички та знання допомагають підприємствам покращувати ефективність та продуктивність праці, а також зменшувати витрати й ризики.

У майбутньому в нашому глобальному суспільстві роль інформаційних аналітиків буде тільки зростати, оскільки обсяги даних, які необхідні для функціонування установи, будуть вимагати опрацювання величезної кількості інформації для прийняття правильних рішень.

Кафедра документознавства та інформаційної діяльності готує фахівців за освітньою програмою «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю».

Для наших студентів впроваджено інноваційний зміст навчання. Уже на першому курсі викладають фахові дисципліни, зокрема «Політичні інститути та процеси», «Системи управління базами даних», «Соціологія масової комунікації».

Ураховуючи виклики часу, посилено вивчення англійської мови: на 1-2 курсах заплановано 3 пари занять на тиждень, на 3-4 курсах студенти мають 2 пари на тиждень іноземною мовою.

Наші студенти проходять практику в компаніях-партнерах кафедри, які ж є й потенційними роботодавцями для наших випускників. Це Міністерство у справах ветеранів України, Національне агентство України з питань державної служби, Київська міська державна адміністрація, Національний банк України, Центр комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс» та багато інших. Фахівці цих компаній активно залучаються до проведення навчальних занять, розроблення освітніх програм. Тому ми розуміємо, чого і як треба навчити, щоб наші випускники були затребувані на ринку праці.

Навчальні плани складені так, що за бажанням студент зможе з третього курсу працювати й навчатися за індивідуальним планом.

Для забезпечення якості проведення практичних занять при кафедрі створена сучасна навчально-лабораторна база «Віртуальний офіс». Це єдиний в Україні навчально-практичний майданчик, організований разом із партнером кафедри - Центром комп’ютерних технологій «ІнфоПлюс», де на надсучасні комп’ютери установлено ліцензійне програмне забезпечення системи електронного документообігу АСКОД. Наша «Віртуальна лабораторія» має ексклюзивне право на надання ліцензійних сертифікатів нашим студентам. Сьогодні наявність сертифіката - це показник для роботодавця сформованих ґрунтовних практичних умінь у претендента на посаду.

Наша мета - підготувати фахівця-практика, інформаційного аналітика, який відразу зможе виконувати поставлені перед ним завдання, а отже, задовольнить вимоги роботодавця.