Працевлаштування випускників кафедри документознавства та інформаційної діяльності

08:30, 04-12-2023

Ключове питання під час вступної кампанії, де зможе працювати випускник по завершенню навчання.

Недавнє дослідження ситуації з роботою за спеціальністю в Україні проводила компанія The Point. Їх дані демонструють, що тільки 42% українців працюють за здобутою спеціальністю, 33% взагалі ніколи за фахом не працевлаштувалися, а 18% вирішили піти зі своєї сфери.

Сьогодні робота з інформацією (або інформаційна діяльність) проникла в усі сфери суспільного життя. В Україні створені умови для здобуття професійної освіти в галузі інформаційної діяльності через систему закладів вищої освіти відповідного напряму. Так, кафедра документознавства та інформаційної діяльності готує фахівців за освітньою програмою «Документознавство та інформаційна діяльність» для роботи в інформаційних установах або структурних документно-інформаційних підрозділах. Робота наших випускників пов’язана з інформаційними ресурсами; перетворенням інформаційних ресурсів у продукти; інформаційними продуктами.

Для забезпечення успішного функціонування й розвитку національної системи інформації в Україні діють інформаційні установи, де працюють випускники кафедри:

• наукові структури, які проводять пошукові й фундаментальні дослідження, у тому числі за участю зарубіжних партнерів;
  • центри нових інформаційних технологій;
  • телекомунікаційні служби;
  • інформаційні посередники (брокерські фірми);
  • бібліотеки, архіви, фонди, інформаційні центри, довідкові бюро;
  • видавництва, що спеціалізуються на ділових, аналітичних та довідкових виданнях;
  • консалтингові або аудиторсько-консалтингові фірми;
  • інформаційно-аналітичні служби, прес-служби, спеціалізовані інформаційні агентства, рейтингові агентства;
  • режимно-секретні установи, що займаються інформаційною безпекою та захистом.

Станом на сьогодні вітчизняне й міжнародне суспільство прямо залежні від інформаційних потоків, уразливі через недостовірну (іноді й шкідливу) інформацію, несвоєчасне її надходження, промислове шпигунство, комп’ютерну злочинність.

Робота у сфері інформаційної діяльності актуальна й затребувана!

Із ТРЕТЬОГО курсу здобувачі вищої освіти, що навчаються на кафедрі документознавства та інформаційної діяльності, можуть працювати (здобувати перший практичний досвід із фаху) й навчатися за індивідуальним графіком. Головне, не лякатися, не покладати надії на велику зарплатню. Перша робота за фахом - це формування практичних навичок, набуття досвіду; гарний шанс для подальшого кар’єрного зростання, установлення ділових контактів, аналізу помилок і прийняття правильних рішень.

Дізнавайся більше про життя студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності, приєднуйся до нас у соцмережах: