Кафедра документознавства та інформаційної діяльності готує фахівців із консалтингу

18:45, 28-01-2024

Згідно з  дослідженнями, опублікованими агентством Рейтерс, 91% менеджерів Франції і 95% менеджерів США вважають, що інформація є ключовим чинником, який впливає на прийняття рішень.

Здобувачі вищої освіти, які навчаються за освітніми програмами «Інформаційна аналітика та зв’язки з громадськістю», «Документознавство та інформаційна діяльність» по завершенню навчання можуть обіймати посади фахівців із консалтингу. У межах освітніх програм студенти на 4 курсі вивчають навчальну дисципліну «Інформаційний аналіз і консалтинг».

«Інформаційний аналіз і консалтинг» – навчальна дисципліна, яка в контексті сучасних досягнень соціальних комунікацій, інформатики, аналітики, циклу комп’ютерних наук, посилює теоретичну та практичну професійну підготовку фахівців спеціальності 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа».

Інформаційний консалтинг - вид консультаційної діяльності, яка пов’язана з аналізом документних потоків, прогнозуванням ринку, пошуком нових можливостей розвитку бізнесу й ринків збуту на основі добору й аналізу ділової та науково-технічної інформації.

Професійні обов’язки фахівця з консалтингу:

• подання юридичним особам пропозицій та отримання замовлень у сфері бізнес-консалтингу;
  • аналіз і надання консультацій щодо функціонування установи з погляду ефективності використання людських та матеріальних ресурсів;
  • аналіз внутрішнього й зовнішнього середовища компанії, її економічних, технологічних, адміністративних, організаційних, правових та екологічних змін, їх вплив на функціонування організації в цілому;
  • розробка рекомендацій, висновків та звітів про зміни в середовищі компанії, проведення презентації зацікавленим сторонам;
  • оцінка прибутковості на підставі внесених змін, нових рішень й оптимізації роботи.

Спеціаліст із консалтингу повинен володіти фаховими знаннями, уміннями й навичками, знати іноземні мови, володіти різними видами комп’ютерних програм. Усі ці вимоги роботодавців до фахівця з консалтингу закладено в навчальний процес наших студентів!

Завкафедри Тетяна Сидоренко на курсах підвищення кваліфікації Університету менеджменту освіти Національної академії педагогічних наук України прослухала лекційні заняття доц. Віри Драгунової «Менеджмент консалтингової діяльності в закладах освіти», під час яких поглибила свої знання з консалтингової діяльності сучасними підходами й дослідженнями, які можна й треба запроваджувати в начальний процес під час підготовки студентів кафедри.

Дізнавайся більше про життя студентів кафедри документознавства та інформаційної діяльності, приєднуйся до нас у соцмережах: