Студентське конструкторське бюро – крок в майбутнє

15:47, 12-03-2021

На кафедрі Систем інформаційного та кібернетичного захисту за ініціативою компаній – партнерів кафедри студентами і викладачами було створено студентське конструкторське бюро при експериментальній лабораторії «Засобів контролю доступу HIKVISION». Завдяки даному бюро  створені умови для студентів проводити науково-інженерні дослідження при розробці технічних засобів захисту інформації в рамках вивчення фахових дисциплін. Основою лабораторного стенду, який використовується у навчальному процесі студентів за спеціальністю Кібербезпека (спеціалізація Технічні системи інформаційного та кібернетичного захисту) є програмно-апаратний комплекс DigiScan EX, який є одним з достойних прикладів інноваційного обладнання.

Ядром комплексу є персональний комп’ютер який здійснює програмну обробку отриманої з приймачів різного фізичного принципу дії інформації. Так комплекс дозволяє здійснювати моніторинг радіодіапазону з метою пошуку радіо закладних пристроїв у приміщенні. Проводити дослідження дротових ліній приміщення з метою виявлення радіо закладних пристроїв, що передають отриману акустичну інформацію по цим лініям. Також здійснювати пошук сигналу пристроїв, що підслуховують у інфрачервоному діапазоні, що є відмінною функціональною особливістю у порівнянні з іншими комплексами.

Крім таких суто специфічних функцій, є можливість використовувати комплекс як осцилограф та спектра аналізатор для різноманітних дослідження сигналів у часовій та частотній областях.