Професійна сертифікація для студентів спеціальності Інформаційні системи та технології

20:33, 12-04-2020

При прийомі на роботу конкуренція найчастіше дуже велика, тому наявність сертифікатів від передових світових компаній, що підтверджують  навички студента, є ефективним способом вигідно виділитися. Роботодавці намагаються наймати сертифікованих фахівців набагато частіше, ніж тих, у яких їх немає.

Розуміючі ці сучасні тенденції, навчання на спеціальності «Інформійні системи та технології» передбачає отримання студентами цілого ряду сертифікатів від компаній Cisco  та Hewlett-Packar.

Вже на першому році навчання в рамках дисципліни «Основи інформаційних технологій» студенти проходять курс від компанії Cisco «Introduction to the Internet of Everything», який забезпечує розуміння та пояснення переваг Всеосяжного Інтернету та задач, які пов’язані з його реалізацією. Після проходження курсу студенти:

• Розуміють як відбувається взаємодія людей, процесів, даних та речей у Всеосяжному Інтернеті.
  • Здатні пояснити як об’єкти, підтримуючі та не підтримуючі підключення до ІР, можуть бути підключені до мережі для взаємодії у Всеосяжного Інтернеті.
  • Чітко розуміють процеси моделювання та прототипування в середовищі Всеосяжного Інтернету.

На другому курсі при вивченні дисципліни «Програмування С++» студенти отримують два сертифікати від компанії Cisco, а саме: «CPA: Essentials in Programming C++» та «CPP: Advanced Programming in C++». Знання C ++ затребуване в областях інформаційної безпеки, побудови мереж та Інтернету речей.

Також, на другому курсі студенти проходять курс навчання “Hewlett Packard Accredited Technical Associate – Networks” та отримують відповідний сертифікат. Студенти набувають навиків щодо побудови, установки і конфігурації проводових і безпроводових мережевих рішень, адміністрування, використання і управління мережами.

Одна з найбільш актуальних тенденцій розвитку інформаційних технологій сьогодення  - Internet of Things (IoT). Спеціальність «Інформаційні системи та технології» досить глибоко вивчає це питання, чому присвячено зміст трьох дисциплін, в тому числі «Моделювання IoT advance», яка розроблена разом з компанією Vodafone. Крім того, передбачено проходження студентами двох курсів сертифікації по технології ІоТ від компанії  Cisco, а саме:

1. «Introduction to IoT»
  2. «IoT Fundamentals: Connecting Things»
  3. «IoT Fundamentals: Big Data & Analytics».

Підчас проходження даних курсів, студенти закріплюють базові знання, щодо побудови мереж ІоТ, вирішують цікаві практичні завдання з моделювання безпечного підключення датчиків до хмари через IP-мережі і збору даних в цілісній системі Інтернету речей. Набувають практичних навичок, щодо організації збіру, зберігання і візуалізацію даних, отриманих від датчиків IoT. На сьогоднішній день на ринку ІТ це є одним з найбільш цінних умінь. Наші студенти випускники є тими з небагатьох, хто знає, як використовувати аналіз даних для отримання нових, несподіваних висновків, які допоможуть приймати більш обґрунтовані рішення та будувати ефективні інформаційні системи.