Менеджер – професія нашого часу

15:16, 25-07-2023

- Що означає слово менеджмент? Яке його походження?

Існує кілька тлумачень походження слова “менеджмент”. На думку одних - це слово походить від англійського Manage – управляти, яке у свою чергу запозичило свій корінь від латинського Manus – рука. Тобто рукою вказують напрям в якому потрібно рухатись.

На думку інших - слово “менеджмент” утворилося від італійського manegio/maneggiare та французького manege, що означає «арену, по якій бігають по колу коні, які підганяються довгим хлистом шталмейстера».

Найчастіше менеджмент розглядається як сукупність функцій, орієнтованих на ефективне використання людських, матеріальних та фінансових ресурсів із метою досягнення цілей організації.

Успіх організації ми пов’язуємо з ім’ям та діяльністю менеджерів. Вони формують цілі організації, забезпечують її ресурсами, планують і здійснюють контроль, приймають рішення й організують діяльність. Особистість менеджера – це головний фактор забезпечення ефективного розвитку фірми.

Сучасний менеджер виступає в декількох іпостасях.

• По-перше, це - управлінець, наділений владою, що керує великим колективом людей.
  • По-друге, це - лідер, спроможний вести за собою підлеглих, використовуючи свій авторитет, високий професіоналізм, позитивні емоції.
  • По-третє, це – людина, яка має певні комунікативні здібності, що постійно встановлює контакти з партнерами і владою, що успішно переборює внутрішні і зовнішні конфлікти.
  • По-четверте, це – людина, яка наділена стратегічним мисленням, може формувати цілі, основні види діяльності та напрямок «основного удару», визначати союзників і супротивників, власні переваги та напрямок їх використання.
  • По-п'яте, це - новатор, що розуміє роль науки в сучасних умовах, що вміє оцінити і без зволікання впровадити у виробництво той або інший винахід або раціоналізаторську пропозицію.
  • По-шосте, це людина, яка має високий рівень культури, чесна, рішуча за характером й у той же час розважлива. В практичному менеджменті не аби яке значення набуває терпимість, розуміння, що не всі люди однакові.
  • В сьоме , це -вихователь, що володіє високими моральними якостями, спроможний створити колектив і спрямовувати його розвиток, формувати організаційну культуру організації.

Із задатками лідера народжуються. Проте, не кожний лідер за генотипом стає лідером в житті. Виховання та освіта відіграють не останнє значення.

Саме в ДУІКТ на кафедрі менеджменту:

• Підготовка за спеціальністю на кафедрі починається не з третього, а з першого курсу.
  • На кафедрі посилено вивчається англійська мова протягом усіх років навчання.
  • Студенти отримують сертифікати, виданий спільно кафедрою та компанією-партнером кафедри, що дозволяє отримати перше високооплачуване робоче місце.
  • Кафедрою укладено договори про співпрацю з провідними компаніями, які працюють по спеціальності їх підготовки і є потенційними роботодавцями для випускників.
  • До проведення практичних занять залучаються працівники профільних компаній – носії практичних знань.
  • Наші випускники працюють в управлінській, освітній, медійно-комунікативній, бізнесовій та інших сферах, залежно від власних уподобань.

Вартість навчання 14 175 грн за семестр

Залишились питання? Звертайтесь до завідувача кафедрою для отримання персональної консультації!

Завідувач кафедри Менеджменту Насад Неоніла Вікторівна

Обирай професію мрії!!!