Укр.

Професія менеджера в Україні: перспективи працевлаштування

11:59, 07-01-2024

Спеціальність «Менеджмент» почала набирати популярність серед абітурієнтів близько 10 років тому, та й досі має попит.

У 2023 році на спеціальність 073 "Менеджмент" було подано 35 016 заяв, з яких 24 051 заяву на бюджетні місця. В результаті вступної кампанії на бюджет рекомендовано всього 1 263 особи. Таким чином конкурс у 2023 році був 19,04 особи на одне бюджетне місце.

Менеджер – це актуальна, високооплачувана та універсальна професія. В будь-якій фірмі, незалежно від галузі є керівники, менеджери. Сьогодні професія менеджера є однією із найпопулярніших. До того ж, і на ринку праці достатньо вакансій даного напрямку – сучасні компанії відчувають потребу у кваліфікованих топ-менеджерах, менеджерах середньої ланки, менеджерах з персоналу, адміністраторах тощо.

Серед основних функцій менеджменту виділяють планування, мотивування, організацію та контролювання. Менеджер (або іншими словами керівник) має ставити чіткі задачі, а саме що, коли, як та в які терміни робити. Планування дає можливість надалі зберегти чимало часу та коштів для фірми чи компанії. Менеджер має організовувати та мотивувати персонал так, щоб працівники не турбувались зайвий раз, а всі свої сили скеровували на результативну роботу та працювали як єдиний механізм. Без постійного контролю за якістю та термінами роботи також не обійтись. Проте варто бути готовим до того, що аби стати хорошим спеціалістом та займати керівні посади, випускнику треба починати з нижніх ланок менеджменту, поступово здобуваючи цінний досвід. Аби не втрачати час, можна шукати підробіток вже з 2-3 курсу та поєднувати його з навчанням.

Затребуваність на ринку підтверджується тим, що при запиті вакансії менеджмент на WORK.UA було видано 3253  пропозицій у м. Київ

Якщо систематизувати вакансії на ринку праці, ми побачимо, що наші випускники можуть працювати в управлінській, освітній, медійно - комунікативній, бізнесовій та інших сферах, залежно від власних уподобань.

Оскільки багато різних сфер пропонують роботу менеджерів, чіткої відповіді щодо середньої зарплатні немає. За даними сервісу work.ua, у грудні 2023 року в Україні середня заробітна плата менеджера з продажів складає 25 тис. грн, супервайзера – 32,5 тис. грн, регіонального менеджера – 32,5 тис. грн, рієлтора – 40 тис. грн, менеджера зовнішньоекономічної діяльності – 30 тис. грн.