Укр.

Застосування і переваги штучного інтелекту в менеджменті

13:00, 11-01-2024

Штучний інтелект в останні роки значно змінив спосіб, яким компанії управляють своїми ресурсами та приймають стратегічні рішення. Використання технологій штучного інтелекту у сфері менеджменту не обмежується лише підрахунком даних або автоматизацією процесів; це стає ключовим фактором для досягнення конкурентних переваг та оптимізації бізнес-процесів. Нижче розглянемо кілька аспектів застосування та переваг використання штучного інтелекту в менеджменті.

Застосування штучного інтелекту в менеджменті:

1. Аналітика та прогнозування: Кожного дня з’являється все більше програм та сервісів, які спрощують роботу менеджерам в сфері аналітики. Штучний інтелект дозволяє обробляти величезний обсяг даних та визначати залежності, що робить його ідеальним інструментом для аналізу ринків, тенденцій та прогнозування майбутніх подій. Менеджери можуть отримати цінні інсайти для прийняття ефективних стратегічних рішень.
  2. Автоматизація рутинних завдань: Штучний інтелект дозволяє автоматизувати багато рутинних операцій, звільняючи час менеджерів для вирішення найважливіших завдань та творчого мислення.
  3. Ефективне управління ресурсами: Системи штучного інтелекту можуть допомагати в управлінні людськими ресурсами, визначаючи оптимальні шляхи розвитку персоналу та підвищення продуктивності праці. Штучній інтелект має можливість оцінювати продуктивність персоналу і давати звітність менеджеру по кожному працівнику.
  4. Персоналізація: Кожен клієнт та співробітник – унікальний. Однаковий підхід до кожного не спрацює, тому штучний інтелект має можливість адаптувати свій підхід до кожної особистості. Для клієнтів які бажають швидко отримати інформацію – штучний інтелект наддасть її без зайвих розмов, а співробітнику який бажає отримати детальну аналітику – пояснить кожну деталь. Це все можливо завдяки індивідуального підходу до кожного.

Переваги використання штучного інтелекту в менеджменті:

1. Швидкість та точність: Коли раніше для обробки даних потрібен був цілий аналітичний відділ - тепер автоматизовані системи штучного інтелекту можуть обробляти величезні обсяги інформації за дуже короткий час, забезпечуючи точні та оперативні результати. Це допоможе зменшити витрати компанії на трудові ресурси, та підвищить ефективність аналітичного відділу.
  2. Зменшення ризиків: Аналіз даних та прогнозування за допомогою сервісів штучного інтелекту дозволяють менеджерам передбачити можливі ризики та приймати заходи для їх запобігання. Штучний інтелект має можливість запропонувати варіанти вирішення критичних ситуацій, що полегшить антикризовий менеджмент.
  3. Підвищення продуктивності: Автоматизація багатьох завдань дозволяє використовувати ресурси більш ефективно і дати менеджерам сфокусуватися на стратегічних рішеннях.
  4. Інновації та конкурентоспроможність: Компанії, які успішно впроваджують штучний інтелект, стають більш гнучкими та готовими до впровадження інновацій, що дозволяє їм зберігати конкурентоспроможність на ринку.

Штучний інтелект не тільки впроваджується в рутинні процеси управління, але й перетворює саму сутність управлінської діяльності. Використання штучного інтелекту дозволяє компаніям підтримувати стратегічні позиції, пристосовуватися до змін у бізнес-середовищі та досягати нових рівнів ефективності та інновацій.

А якщо Вас зацікавило як правильно використовувати штучний інтелект в управлінні підприємством – кафедра менеджменту запрошує Вас на навчання за спеціальністю 073 «Менеджмент»!