Укр.

Підтвердження на кафедрі УІКБ: інноваційний підхід до якісного навчання в дії

11:38, 24-04-2023

Колектив кафедри Управління інформаційною та кібернетичною безпекою (УІКБ) спрямовує роботу на забезпечення практичної підготовки бакалаврів, магістрів, аспірантів, проводить пошук нових ефективних форм навчання, вдосконалення і орієнтації навчального процесу в успішному оволодінню знаннями і вмінням у сфері забезпечення кібербезпеки.

Під час  наради з викладацьким складом кафедри УІКБ завідувач кафедри,  доктор економічних наук, професор Легомінова Світлана Володимірівна  завжди зупиняється на вирішенні  невідкладних  поточних задачах навчального процесу, які ставляться керівнитвом  і повсягденними життєвими ситуаціями  в університеті. Вже були підведені  поточні підсумки початку весняного семестру у навчанні, де  значна увага була звернена на виконанні завдань по поліпшенню проведення занять в особливих умовах стану в Україні – в аудиторіях для студентів 1 і 2 курсів, а всіх інших – в режимі ОНЛАЙН.

Було відмічено, що для якісного навчання на кафедрі  в цих умовах і відповідно до інноваційного підходу, прийнятого в університеті:

• створена і постійно вдосконалюється лабораторна база, інтегрована в загальну лабораторну мережу Навчально-наукового інституту захисту інформації, тим самим забезпечується ефективне проведення практичних занять і формування професійних компетенцій по спеціальності "125 Кібербезпека", спеціалізації "Управління інформаційною та кібернетичною безпекою".

• підвищена роль навчальному процесу, яка стосується не тільки від вдосконалення обладнання лабораторії, а й від продовження оновлення навчально-методичних матеріалів і навчальних посібников, спрямованих на забезпечення  вивчення навчальних дисциплін і в перщу чергу :  основ побудови сучасних систем управління інформаційною безпекою, на проведення наукових досліджень по їх поліпшенню завдяки організаційним і технічним заходам і засобам   по їх створенню,  експлуатаціїі і забезпеченню  високого рівня  використання  у сфері інформаційної бепеки державних і комерційних організацій.

• проводиться активна робота з метою розширення кола партнерства з компаніями  кафедри (ІТ спеціаліст, Агентство активного аудиту, Smart technologies), що дозволяє створювати нові напрямки для проходження практики, стажування та подальшого працевлаштування студентів за спеціалізацією. В межах навчального процесу на базі компанії-партнера кафедри ІТ спеціаліст проводяться сертифіковані курси (практики) для студентів, протягом яких вони аналізують події інформаційної безпеки, отримують практичний досвід роботи із корпоративними системами -віртуалізація та дослідження тестові зразків реальних систем з метою пошуку в них вразливостей.

• вимоги по активній профорієнтаційній роботі викладачами і студентами кафедри, в якої доводиться престижність спеціальності 125 Кібербезпека. Досвід цієї роботи базується також на результатах щорічного збільшення кількості студентів в минулих роках. Так, у 2018, 2019 роках набирали на навчання  лише не більш 20 студентів. А в 2020, 2021 і 2022 роках кількість студентів значно збільшилась і становила: на першому курсі вже 60 і більше кожний рік ( в навчальній групі – в середньому по списку 20 і більше студентів).