Особливості вивчення англійської мови за спеціальністю «Комп’ютерні науки»

16:10, 01-05-2023

Однією з вимог до побудови успішної кар’єри в галузі ІТ є вивчення англійської мови. Тому, студенти, що навчаються за спеціальністю «Комп’ютерні науки», залюбки опановують англійську мову у відповідності до інноваційного змісту навчання, що передбачає систематичне теоретичне і практичне вивчення мови.

Згідно відповідних сучасних міжнародних рівневих стандартів та кращих мультимедійних матеріалів студенти кафедри «Комп’ютерні науки» мають змогу набути високий рівень володіння англійською мовою. Це є запорукою вдалої кар’єри у майбутньому та надає можливість впевнено взаємодіяти у сучасному світі.

Досконале знання англійської мови має велике значення при вивченні таких дисциплін як «Прикладне програмування Java», «Кінцеві пристрої інформаційних систем», «Програмування мобільних пристроїв», «Серверні платформи НРЕ», «Хмарні технології» та інших. Вивчення цих дисциплін проходить таким чином, що наші студенти мають змогу отримати міжнародний сертифікат по даним технологіям. Сертифікація проводиться виключно на англійській мові. Тому значна частина навчального матеріалу надається на іноземній мові.

Також, основною вимогою успішних ІТ компаній при наборі на роботу є вільне володіння англійською мовою. Тому студенти за спеціальністю «Комп’ютерні науки» уже після першого семестру можуть вільно спілкуватися на цій мові.

Вибір посад для спеціалістів з Комп’ютерних наук великий, а з основних – тестувальник/QA, програміст, веб-дизайнер, верстальник та ін. Звичайно, без англійської в IT не обійтися. Основна мова комунікації, а також мова програмування – англійська, знання якої знадобляться для розуміння специфічної термінології, роботи з англомовними інтерфейсами, читання профільної літератури, а також роботи з клієнтами. Не будемо забувати, що більша частина програмного забезпечення виходить та супроводжується документацією англійською, а новини про новинки й тенденції насамперед з’являються в англомовних джерелах.

Креативна демонстрація відгуків студентів підтверджує плідну та ефективну взаємодію науково-педагогічного складу кафедри Комп’ютерних наук та Англійської мови зі студентами. На запропонованих відео студенти кафедри  Комп’ютерних наук презентують своє враження та особисту думку щодо важливості інтенсивного вивчення англійської мови із застосуванням новітньої комунікативної методики. Це дає змогу застосовувати англійську мову при вивченні фахових дисциплін та кар’єрному зростанні.