XS
SM
MD
LG
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет інформаційно-комунікаційних технологій
Укр.
   

Solutions Architects – це майбутнє студентів, які готуються за спеціальністю «Комп'ютерні науки»

13:14, 13-10-2023

Одним з напрямків підготовки випускників за фахом 122 Комп'ютерні науки є надання знань за посадою Solutions Architects (архітектор рішень). Цей напрям підготовки висококваліфікованих фахівців на кафедрі Комп'ютерних наук виконується відповідно інноваційному змісту навчання, яке забезпечує навчання студентів тому, чому потрібно і як потрібно відповідно до вимог сьогодення, теоретично і практично.

Для того щоб зрозуміти, хто такий Solutions Architects треба розглянути поняття ІТ-архітектура рішення.

ІТ-архітектура рішення – це досить нове поняття, яке визначає, які функції має виконувати конкретна ІТ-система. Практично, ІТ-архітектура рішення - це докладний опис функцій інформаційних технологій, необхідних для досягнення бізнес-цілей, логіки, що управляє ними, програмного та апаратного забезпечення і пов'язаної з ними інформації. ІТ-архітектура рішення також називають функціональною архітектурою програмного та апаратного забезпечення інформаційної системи підприємства, або технологічною архітектурою певного рішення. Технологічна архітектура - це докладний опис різних технологічних компонентів, необхідних для досягнення бізнес-цілей, керуючої ними логіки та пов'язаних з ними даних. Технологічна архітектура показує як програмне та апаратне забезпечення може обслуговувати конкретне рішення бізнесу та стратегію компанії.

На практиці ІТ-архітектура рішення зазвичай застосовується до одного проекту або випуску проекту та полегшує перетворення вимог у концепцію рішення, високорівневої бізнес-специфікації та/або специфікації ІТ-системи. Для реалізації ІТ-архітектури рішення відносно такого проекту або випуску проекту розробляється план, в якому виконуються вказівки від технічного керівництва з точки зору завдань корпоративного бізнесу. Реалізацію цього плану організовує та виконує архітектор рішення цього проекту. В різних компаніях Solutions Architects має різну назву, наприклад, архітектор рішення, технологічний архітектор, архітектор ІТ-рішень.

Звідси, Solutions Architects - це той, хто відповідає за проектування та управління архітектурою конкретних рішень, будь то програмне забезпечення, обладнання або мережеві додатки.

 

Головне завдання цих фахівців аналізувати те, що потрібно бізнесу, та створювати бачення конкретних рішень. Вони зосереджуються на тому, які компоненти проектуються та створюються, щоб допомогти знайти надійні та економічні програмні та апаратні рішення. Архітектор рішення фактично діє як шлюз між командою розробників програмного забезпечення та бізнесом, щоб переконатися, що бізнес-потреби задоволені.

Звідси зрозуміло, що основна роль архітектора рішень полягає в аналізі того, як складні функціональні, технічні та бізнес-вимоги сприяють вирішенню конкретної проблеми. Вони допомагають інтегрувати ці рішення до існуючих системних ландшафтів та відповідають за архітектурний дизайн рішення і повинні перетворювати вимоги всередині організації на проекти технічних рішень, які можуть бути реалізовані розробниками програмного забезпечення. Тому основна увага приділяється технічним рішенням, прийнятим на основі запропонованого рішення, та їх впливу на бізнес-результати та інтерфейси.

Обов'язки архітектора рішень. Завдання архітектора рішень пов'язані з концепціями технологічних рішень та стратегіями інтеграції ІТ-рішень у компанії. Хоча завдання можуть відрізнятися, їх загальні обов'язки включають аналіз технологічного середовища компанії, визначення та документування вимог, а також створення рішень на основі зазначених документів. Вони працюють над складними ІТ-архітектурами з клієнтськими та проектними командами та аналізують фреймворки чи платформи для реалізації. Вони також несуть відповідальність за розробку та міграцію послуг для всіх областей компанії, тому вони постійно спілкуються з клієнтами та зацікавленими сторонами, пропонуючи підтримку, коли це необхідно, та ділячись своїми знаннями та досвідом із командою управління проектом.

Навички архітектора рішень. Архітектори рішень володіють технічним та підприємницьким розумінням бізнес-процесів і мають перевірений досвід проектування та проектування архітектури програмного забезпечення. Вони володіють глибоким розумінням мов програмування, таких як Java і JavaScript, і мають знання в галузі розробки серверного програмного забезпечення, такого як мікросервіси та проектування API. Ці архітектори також мають досвід роботи з ІТ-інфраструктурою, як-от AWS або Azure. Архітектори рішень знайомі з різними операційними системами та базами даних, мають практичні знання та інтерес до нових розробок та технічних тенденцій, таких як штучний інтелект, машинне навчання та DevOps. Щоб мати можливість узгодити ІТ-рішення з бізнес-цілями, архітектори рішень також мають сильні управлінські та комунікативні навички, а також організаційні навички.

Для того, щоб стати Solutions Architects треба мати ступінь бакалавра (магістра) в галузі комп'ютерних наук. Це є першим кроком до отримання роботи як архітектор рішень. Залежно від завдань на фірмі також можуть знадобитися навички в певних областях ІТ, таких як мережеве адміністрування або розробка програмного забезпечення.

Архітектор рішень – одна з найвищих посад у ІТ-відділі. Ці досвідчені фахівці з ІТ-технологій. Вони гарантують, що компанія зможе досягти бажаних бізнес-результатів за рахунок ефективного використання ІТ-технологій, практики та стандартів. Тому, дивлячись на наступне десятиліття, потреба у цій роботі буде зростати. За даними Федерального бюро статистики праці США (BLS), прогнозується, що перспективи роботи архітектора підприємства будуть зростати щорічно на 5% з 2020 до 2030 року, тобто за оцінками, щороку на цю посаду відкривається понад 11 тисяч вакансій. Що стосується зарплати архітектора рішень, то в США станом на 25 травня 2023, то вона знаходиться в діапазоні від 50 000 до 200 500 доларів за рік (залежить від кваліфікації: junior, average, senior). У Німеччині архітектори рішень заробляють від 86 900 до 145 800 євро на рік, тоді як у Великій Британії вони заробляють від 60 000 до 87 500 фунтів стерлінгів.

Таким чином, інноваційний зміст навчання на кафедрі Комп'ютерні науки забезпечує ефективне використання різноманітних інформаційних ресурсів, що створює можливість отримання випускникам за фахом 122 Комп'ютерні науки високооплачуваних робочих місць після закінчення університету.

 

Читайте також
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2024 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "122 Комп’ютерні науки" кафедри Комп’ютерних наук та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Абітурієнту

Освітня програма: Комп’ютерні науки

За освітньою програмою Комп’ютерні науки, спеціальність 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні виконувати функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування комп’ютерних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, сервери і бази даних, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Освітня програма: Комп’ютерні науки

За освітньою програмою Комп’ютерні науки, спеціальність 122 Комп’ютерні науки (англ. Computer Science, CS) готуються фахівці, що здатні виконувати функції розробника-програміста, спеціаліста по мережах, адміністратора баз даних, системного адміністратора, DevOps Engineer, спеціаліста по тестуванню програм, IT-архітектора. Вони володіють навичками алгоритмічного мислення, уявлення інформації, програмування і проектування комп’ютерних систем. Основні розділи: алгоритми і структури даних, мови програмування, архітектура комп'ютерів, операційні системи і комп'ютерні мережі, розробка програмного забезпечення, сервери і бази даних, штучний інтелект та робототехніка, комп'ютерна графіка, взаємодія людини і комп'ютера та ін.

Переглядів: 1 714