Укр.

Поради щодо успішного захисту бакалаврської роботи студентам кафедри комп'ютерної інженерії

14:24, 13-05-2023

Що необхідно на мати на захисті?

На захисті необхідно:

• Завершена і оформлена пояснювальна записка до бакалаврської роботи.

Перш за все, робота віддається на перевірку науковому керівнику . Він виявляє недоліки , які усуваються студентом і після цього диплом може бути рекомендований до захисту. На захисті диплом повинен бути представлений в роздрукованому вигляді і зшитий згідно вимог.

• Відгук наукового керівника та рецензію.

• Мати підготовлену презентацію та роздатковий матеріал.

Необхідно підготувати те, що буде потрібно на захисті дипломної роботи . Презентацію необхідно роздрукувати в кількох примірниках, щоб з нею змогли ознайомитися всі викладачі на захисті.

• Мати підготовлений текст доповіді

Заздалегідь вже варто продумати , як саме проводити свій виступ, яким чином показувати ілюстративні матеріали.

Слід вивчити доповідь , щоб вимовляти його усно, а не читати, запинаючись . Доповідь на виступ повинен мати чітку структуру, оскільки думати буде ніколи. Традиційно кожному студенту відводиться не більше 10 хвилин, включаючи питання комісії. Таким чином, затягувати паузи і згадувати текст просто не буде часу .

Заздалегідь продумайте і підготуйтеся до можливих питань. Вони у комісії точно виникнуть, і ваше завдання - бути у всеозброєнні.

Під час виступу слід приділити увагу найсильнішим сторонам своєї роботи. Особливу увагу слід звернути на те, наскільки поставлені цілі збіглися з отриманими результатами. Особливо буде цікавим останній розділ дипломної роботи - практична частина. Про це слід обов'язково сказати у виступі, виділивши головні результати

ЗАГАЛЬНІ ПОРАДИ

• Не хвилюйтеся і не накручуйте себе.
  • Не лінуйтеся бути спостережливим. Зверніть свою увагу на те, як виступають інші студенти і як на це реагують викладачі. Можливо , ви винесете для себе щось важливе і зможете це використати під час захисту своєї  дипломної роботи.
  • Захист диплома особливо важливий для тих , хто боїться публічних виступів. Це непоганий шанс звикнути до аудиторії , потренуватися, адже цей навик Вам обовязково знадобиться в професійній діяльності. Наприклад, при представленні свого Старапу!
  • Перед відповідальним днем постарайтеся добре виспатися.
  • Одяг краще підготувати теж заздалегідь , ідеальним буде стриманий діловий стиль . І не забудьте взяти з собою позитивний настрій - усмішка завжди має співрозмовників .

ПОРАДИ ЩОДО ОФОРМЛЕННЯ ПЕРЕЗЕНТАЦІЇ

Презентація на захист диплома має містити  10-12 слайдів із розрахунку виступу до 7-8 хвилин