Інженер-робототехнік – професія майбутнього, але оволодіти нею можна вже сьогодні!

13:00, 20-02-2024

Сьогодні кожна галузь переживає безперервні зміни. Щоб зуміти успішно адаптуватися до них, необхідні нові знання та навички. Сьогодні спостерігається значний дефіцит висококваліфікованих ІТ спеціалістів.

Все частіше ми чуємо про професії майбутнього, яких сьогодні навіть не існує, а також про діджиталізацію, важливість штучного інтелекту (AI) і роботів у повсякденному житті. Робототехніка – одна з тих галузей, яка переживає найбільш стрімкий розвиток в індустрії. Професії, які найшвидше набувають високої конкурентоспроможності, –це інженери з робототехніки та автоматизації. Ці фахівці затребувані на ринку праці, тому що знання специфічні, а закладів освіти, які можуть запропонувати такий вид освіти, небагато.

Чим займаються інженери-робототехніки?

Інженери-робототехніки створюють роботів, системи і програми, які в подальшому роботи використовують. Водночас ці фахівці також тестують свої проекти, щоб запобігти помилкам під час розробки і переконатися, що роботи працюють правильно. Представники цієї професії можуть спеціалізуватися в галузі промислової робототехніки, а також, в галузі автономних роботів, займаючись проектуванням пристроїв і систем, розробкою програмного забезпечення для управління роботами. Представники цієї професії також працюють з конструкціями, алгоритмами та елементами управління, розробляють нових роботів.

Крім освоєння процесів робототехніки та автоматизації, інженери-робототехніки також повинні володіти чудовими комунікативними навичками, оскільки вони повинні взаємодіяти з дизайнерами, програмістами та іншими інженерами. Необхідно мати хороші математичні навички, щоб розуміти складні розрахунки, обов'язкові при проектуванні робототехніки. Потрібно розвивати логічне, аналітичне та алгоритмічне мислення, щоб уміти знаходити та реалізовувати складні рішення.

Скільки заробляють інженери-робототехніки?

Ні для кого не секрет, що IT-фахівцям добре платять. А чи знаєте Ви, яка зарплата в інженера-робототехніка? У Німеччині середня зарплата становить 87 917 € на рік, у Франції – 38 640 €, в Естонії – 34 843 €, у Польщі – 38 600 €, в Україні – 22 000 €.

Звісно, заробітна плата варіюється і це залежить від багатьох очевидних чинників: від самої компанії, від посади, рівня освіти (бакалавр, магістр або докторант), а також власного досвіду.

Кар'єра у сфері робототехніки - мрія майбутнього чи реальність?

Ця професія існує вже кілька десятків років, але не така популярна в Україні, як, наприклад, юрист, лікар або банківський службовець. З огляду на широкий спектр можливостей і заробітну плату, можна сказати, що кар'єра інженера-робототехніка досить прибуткова і престижна.

Вже зараз інженери-робототехніки належать до тих професій, попит на які в найближчі 20 років тільки зростатиме.

Професію слід обирати ретельно, виходячи не тільки із заробітної плати. Варто обирати майбутню кар'єру так, щоб робити повсякденну роботу було в радість і завжди було б бажання домагатися чогось нового, вчитися, винаходити.

Сьогодні на ринку праці можливі вакансії кваліфікованого інженера-робототехніка: програміст/інженер промислових роботів, розробник рішень з автоматизації, фахівець/інженер з експлуатації, інженер-програміст багатофункціональних роботизованих систем, програміст/інженер автономних роботів, 3D-візуалізатор. Звісно, це лише кілька професій, за якими можна працювати після закінчення університету за програмою бакалаврату "Робототехніка та технічні системи".

Якщо Ви хочете здобути престижну професію, то приходьте вчитись на кафедру Робототехніки та технічних систем в ДУІКТ.