Аналіз бізнес-ідей: ключовий етап для відкриття власного бізнесу

11:01, 16-10-2023

Студенти спеціальності “Економіка” Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій з першого курсу починають вчитися мистецтву ведення бізнесу. Розпочати власний бізнес - це завжди захоплююча пригода, але перед тим, як зануритися в цей світ, важливо здійснити ретельний аналіз бізнес-ідей. Це не просто формальний крок, це один з ключових етапів у визначенні успіху підприємницького проекту. Давайте розглянемо, чому аналіз бізнес-ідей такий важливий.

Знайомство з Бізнес-ідеєю

Домашнім завдання студентів спеціальності “Економіка” Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій було написати бізнес ідею, яка їм подобається. Що саме ви будете продавати або яку послугу надавати? Для кого призначено ваше підприємство? Яка проблема вирішується вашим продуктом чи послугою?

Під час лекції студенти опановували важливість бізнес аналізу:

1. Розуміння ринку. Чи є попит на вашу продукцію чи послугу? Хто ваша цільова аудиторія і як ви можете задовольнити її потреби?
  2. Передбачення проблем в майбутньому. Це дозволяє готуватися і шукати рішення заздалегідь.
  3. Збір інформації під час аналізу дає вам можливість розробити стратегії розвитку бізнесу.

Модель "5 сил Портера"

Одним інструментом, який вам допоможе в аналізі бізнес-ідей, є модель "5 сил Портера".

1. Сила конкуренції: намагайтеся визначити, наскільки конкурентна галузь, в яку ви йдете. Чим більше конкуренції, тим важче увійти. Якщо ваш бізнес - кафе, а навкруги вас їх десятки - вам треба або відрізнятися, або подумати чи варто.
  2. Сила покупців: наскільки покупці мають контроль над вашим бізнесом. Хто буде диктувати правили - ви, як робить компанія Apple з своїми продуктами, чи покупці - які диктують свої вподобання бездонному дешевому ринку нонейм телефонів.
  3. Сила постачальників: Як великий вплив мають постачальники на вашу діяльність? Якщо вони контролюють ключові ресурси, це може впливати на ваш бізнес. Якщо влітку ви легко купуєте фермерські продукти, що ви будете робити взимку?
  4. Загрози заміщення: Які альтернативи існують для вашого продукту або послуги? Чи можуть інші ігроки швидко замінити вашу пропозицію? Ви є репетитором? Наскільки ваша пропозиція конкурентна з онлайн навчання на платформах?
  5. Загрози від нових учасників: Які перешкоди стоять перед новими гравцями, які можуть зайняти вашу позицію на ринку? Ви продаєте квашену капусту. Скільки зусиль треба будь якому іншому фермерському господарству, щоб продавати там же де і ви, те саме що і ви, а можливо робити це краще?

Модель "5 сил Портера" допомагає вам розібратися в динаміці вашої галузі та прийняти обґрунтовані рішення щодо вашого бізнесу.

Поєднання засвоєння теоретичного матеріалу та практичного завдання дає студентам навички та знання, які необхідні для майбутнього опанування професій бізнес консультантів, бізнес аналітиків, інвестиційних аналітиків, продуктових аналітиків. Подивіться на рейтинг їхніх зарплат на сайтах пошуку роботу. Це дійсно гарні можливості для старту кар’єри.

Вчитися на спеціальності 051 “Економіка” Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій - престижно і цікаво! Якщо обираєте ВНЗ на наступний рік навчання, Ми Вас чекаємо!

Наші контакти (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 050 155 40 65

Слідкуйте за нами у соціальних мережах:

Telegram: https://t.me/besteconomy777
Instagram: https://instagram.com/ekonomy_dut