Студенти спеціальності 051 «Економіка» Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій отримують сучасну затребувану спеціальність!

21:12, 22-10-2023

Випускники спеціальності Економіка завжди у топі, завжди отримують своє визнання. Так, американська економістка Клаудія Голдін отримала Нобелівську премію з економіки за своє дослідження гендерної нерівності на ринку праці.

Чому це так важливо?

Гендерна нерівність - це тема, яку ми часто піднімаємо під час розмов про політику. Люди суперечать, хто має більше переваг - чоловіки чи жінки, якій статі легше робити кар'єру, і чи існує патріархат. Однак ці спори не завжди призводять до конструктивних результатів.

Клаудія Голдін присвятила свою кар'єру вивченню гендерної нерівності та її впливу на економіку. Її робота була визнана Шведським центральним банком, який вручає Нобелівську премію з економіки. Голдін показала, що гендерна нерівність не залежить від розвитку економіки. Наприклад, у 18-19 століття жінки працювали більше, ніж у 20-му столітті. Але коли настало 20-е століття та індустріалізація зробила фізичну працю жінок менш важливою, соціум почав “нав’язувати” їм роль домогосподарок. Ситуація почала змінюватись лише в 50-ті роки з розвитком сфери послуг, освіти та охорони здоров'я. Зараз жінки активно привносять внесок у світовий ВВП. Однак є проблеми, які потрібно вирішити. Наприклад, багато жінок не можуть реалізувати свій потенціал через потребу доглядати за дітьми. Це гальмує їх кар'єрний ріст. Також багато жінок самі себе недооцінюють і не розглядають кар'єру як можливість. Заслуга Клаудії Голдін полягає в тому, що вона вивчила ці проблеми та показала, що вони впливають на гендерну нерівність в економіці. Тепер, коли ми намагаємося залучити більше жінок на ринок праці, ми можемо опиратися на її дослідження та розуміти причини цієї нерівності. Отже, гендерна нерівність на ринку праці - це серйозна проблема, і ми повинні шукати способи вирішення її, щоб створити більше можливостей для жінок і покращити економіку в цілому.

Студенти спеціальності Економіка Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій у блоці дисциплін «Соціально-економічні відносини і економіка праці» вивчають багато цікавих напрямів розвитку взаємовідносин економічного суспільства!

Запрошуємо Вас відчути себе студентом на дні відкритих дверей у Державному університеті інформаційно-комунікаційних технологій кожної пʼятниці!

Наші контакти (Telegram, Viber, WhatsApp): +38 050 155 40 65

Слідкуйте за нами у соціальних мережах: