XS
SM
MD
LG
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Загальна інформація

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!
Бажаєте дізнаватись про особливості вступу у 2020 році?
Підписуйтесь на спільноти спеціальності "121 Інженерія програмного забезпечення" та першим отримуйте новини, сповіщення про важливі події, підготовчі курси, дні відкритих дверей та багато цікавого.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ Інженерії програмного забезпечення

 Переваги навчання на кафедрі ІПЗ в Державному університеті телекомунікацій

Всяка закінчена програмна система одразу потребує змін
М. Джексон
 

Галузь знань – 12 Інформаційні технології

Спеціальність – 121 Інженерія програмного забезпечення

 

 

Якщо Ваша мрія стати високооплачуваним програмістом, то спеціальність 121 – Інженерія програмного забезпечення - це те, що Вам потрібно! Саме ми готуємо майбутніх  програмістів!

 

Випускники спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» працюють на посадах, які на сьогодні є найбільш високооплачуваними:

 • програміст;
 • розробник веб-сайтів;
 • тестувальник програмного забезпечення;
 • розробник баз даних;
 • менеджер проектів;
 • архітектор проектів;
 • розробник ігор.
 

Провідні компанії для працевлаштування

 

Відповідність навчальної програми компетенціям роботодавців

18 квітня 2018 року в рамках конференції “Синергія: Бізнес та ВНЗ”  компанії-учасники Асоціації “IT України” презентували уніфікований перелік вимог та рекомендацій до спеціалістів junior-рівня. Перелік охоплює три найбільш популярні та затребувані IT-спеціалізації — розробку, тестування та автоматизоване тестування програмного забезпечення. Таким чином, сервісна IT-індустрія першою в Україні розробила єдині вимоги до спеціалістів, які тільки починають кар’єру на ринку.

Щоб почати роботу в IT, junior-розробник має володіти навичками програмування HTML/CSS на середньому рівні, JavaScript та .NET на початковому рівні. Натомість якість коду та відстежування помилок не є пріоритетними параметрами, оскільки набуваються з досвідом.

Окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм- менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Створення переліку вимог саме для цих фахів не є випадковим – дані знання та вміння вважаються основними для початку роботи в ІТ-індустрії та є відправною точкою для подальшого професійного розвитку спеціаліста.

Зауважимо, що у 2017 році українська IT-індустрія зросла на 20% і зараз налічує близько 120 тисяч спеціалістів. Аби втримати такі темпи росту, цього року їй потрібно додати близько 25-30 тисяч фахівців, тоді як українські університети щороку випускають лише 12-16 тисяч студентів IT-спеціальностей.

Нестача ІТ-фахівців ще раз підтверджує, що наш випускник буде затребуваний на ринку праці, а завдяки отриманим знанням та міжнародній сертифікації зможе отримувати гідну заробітну плату.

 
 

 

Обсяг практичних занять складає не менше 50%

Чи можна навчити програмувати на лекції? Риторичне питання…

З першого дня створення кафедри наші студенти відпрацьовують практичні навички на лабораторних та практичних заняттях, обсяг яких в учбовому плані становить 63%. Більшість занять, що проводить кафедра,  має формат лекційно-практичний, коли теоретичний матеріал закріплюється зразу ж на парі та під час виконання домашніх завдань.

Для якісного навчання кафедра Інженерії програмного забезпечення оснащена наступними лабораторіями: №326, №310, №320, №302.

Навчальна лабораторія кафедри Інженерії програмного забезпечення 326 знаходиться на третьому поверсі. Приміщення просторе та світле. Три великих вікна виходять на південну сторону. Денне освітлення є достатнім. Стіни салатового кольору заспокоюють зір та створюють спокійну та робочу атмосферу.

Навчальна лабораторія 326 обладнана сучасними комп’ютерами, проектором та дошками, що дає можливість проводити як лекційні так і практичні заняття. Встановлене додаткове програмне забезпечення дозволяє транслювати зображення з проектора на кожне робоче місце. В лабораторії встановлені операційні системи Ubuntu на ядрі Linux, Intellij IDEA, програмні продукти Eclipse, Notepad. Кожен комп’ютер під’єднаний до мережи інтернет, завдяки цьому студенти мають можливість працювати в хмарному середовищі Office 365. Програмне забезпечення в лабораторії 326 призначена для вивчення мов програмування C++, C#, Java, Python, Java Script, CSS, HTML, Bush, PHP.

В 2017 році за підтримки EPAM на кафедрі створено навчальну лабораторію 302, яка обладнана сучасними комп'ютерами з двома моніторами, проектором та дошкою. В 2018 році за підтримки EPAM на кафедрі створено навчальну лабораторію 310, яка підключена до серверу Університету, обладнана тонкими клієнтами з двома моніторами кожний, проектором та дошкою. З метою проведення лекційних занять та тренінгів оснащена 320 ауд.

 

Хто і як навчає на кафедрі

 
 
 

Унікальна система підготовки з виданням сертифікатів

 
 
 
 
 

Кафедра зупинила свій вибір на сертифікації від Microsoft і Cisco

 

Стажування, практики, працевлаштування

Проведення практик студентів організовано та проводиться в компаніях-партнерах кафедри в компанію CyberBionic Systematics.

На кафедрі проводиться активна робота з метою розширення кола партнерства з ІТ-компаніями, так в цьому році студенти спробували себе на практиці в «Альфа-банку», в компанії "Infopuls". Кафедра постійно шукає нові напрямки для стажування та подальшого працевлаштування наших студентів.

Практика студентів 2 курсу в 2018 році в компанії CyberBionic Systematics

 

Ми маємо свою історію успіху:

 • студент ПД-33 Боярський Олексій після проходження практики був працнвлаштований в компанію CyberBionic Systematics, а після проходження стажування прийнятий на позицію Junior в компанію ЕРАМ.
 • студент ПД-41 Чичкань Артем після проходження практики в компанії «Infopuls» отримав пропозицію працевлаштування в компанії.
   

Поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання

"Доступ до сучасних знань мають перш за все ті,
 хто володіє іноземною мовою або кількома".

Оскільки левова частка замовників української IT-індустрії – це закордонні клієнти, то володіння найпоширенішою у діловому світі мовою – обов’язкове. Причому – потрібно оволодіти нею на високому рівні. Це – необхідний мінімум.

З іноземними клієнтами потрібно спілкуватися англійською, і ця ж мова використовується для взаємодії всередині компаній.

Для майбутнього програміста, окрім технічних знань, представники індустрії виділили необхідний мінімум соціальних навичок, а саме базовий рівень стійкості до стресів, досвід та вміння працювати в команді та володіння інструментами тайм- менеджменту. Без англійської дороги в IT нема, але для інженерів-початківців достатньо володіти мовою на рівні B1 — тобто середньому. Цього буде достатньо для роботи з технічною документацією та листування з іноземними клієнтами.

Підготовка за спеціальністю 121-Інженерія програмного забезпечення, забезпечує можливість нашим студентам оволодіти англійською мовою на рівні В2, крім базових знань на 1-2 курсі, 20% практичних занять на 3-4 курсі викладається англійською мовою, для можливості вільно володіти технічною англійською мовою.

Якщо саме цього Ви прагнете, то Запрошуємо до навчання на 121 спеціальність!
 

Для вступу необхідно

Для вступу на 1-й курс на навчання за спеціальністю 121 - Інженерія програмного забезпечення необхідно скласти ЗНО з таких предметів:

Перший предмет

Другий предмет

Третій предмет

За державним замовленням чи контракт

За кошти фізичних або юридичних осіб (контракт)

За державним замовленням чи контракт

За кошти фізичних або юридичних осіб (контракт)

За державним замовленням чи контракт

Виключноза кошти фізичних або юридичних осіб (контракт)

Укр. мова та література

Укр. мова та література

Математика

Іноз.мова

Фізика або іноз. мова

Історія України або географія

 

Ліцензійний обсяг: 100 осіб на денній та 70 осіб на заочній формах навчання.

Обсяг державного замовлення: 11 осіб на денній формі навчання.

На 2 курс маємо 19 місць! Не втратьте свій шанс долучитись до нашої дружної команди!

Для вступу ТІЛЬКИ на 2-й (!) курс на навчання за спеціальністю 121 «Інженерія програмного забезпечення»  необхідно мати диплом молодшого спеціаліста (тільки 121 спеціальність) та скласти:

Спеціальність

Перелік конкурсних предметів

121 «Інженерія програмного забезпечення»

За кошти фізичних або юридичних осіб

Іспит зі спеціальності

 

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ на 2020-2021 навчальний рік

 • Бакалавр (денна форма навчання) ‒ 24600 грн./рік
 • Бакалавр (заочна форма навчання) – 18900 грн./рік

 

МАГІСТРАТУРА

Для вступу на навчання в магістратуру галузі знань Галузь знань – 12 Інформаційні технології, спеціальність – 121 Інженерія програмного забезпечення необхідно скласти екзамени:

 1. Англійську мову потрібно здавати у вигляді ЗНО.
 2. Екзамен за спеціальністю.

 

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ на 2020-2021 навчальний рік

 • Магістр (денна форма навчання) – 26400 грн./рік
 • Магістр (заочна форма навчання) – 22600 грн./рік

ОСОБЛИВОСТІ ПІДГОТОВКИ МАГІСТРІВ:

З 1 вересня 2017 року вперше розпочалась підготовка МАГІСТРІВ за напрямом Інженерія програмного забезпечення в Державному університеті телекомунікацій. Поспілкувавшись з роботодавцями, з партнерами кафедри, ми зупинились на напрямку DevOps, як основі при підготовці магістрів, оскільки сьогодні замало бути просто спеціалістом однієї галузі, все частіше і частіше необхідно розумітися у декількох сферах одночасно і вміти вправно використовувати набуті знання. Саме так з’явився новий напрямок на перетині декількох галузей, популярний сьогодні DevOps.

DevOps вважається одним із наймолодших напрямів у світі ІТ (з’явився в 2009 році), але попит на спеціалістів цього напрямку постійно зростає. Це зумовленно стрімкою динамічністю та гнучкістю проектної діяльності та необхістю швидкого реагування на оновлені потреби ринку.

Оскільки DevOps являє собою набір практик для взаємодії розробників зі спеціалістами технічного обслуговування і взаємну інтеграцію робочих процесів, то можна сміливо зазначати, що ці практики націлені на допомогу організаціям швидше створювати та оновлювати програмні продукти.

Кожна ІТ-компанія, яка іде у ногу із часом, прагне долучати таких спеціалістів до створення програмних продуктів, адже це дозволяє значно скорочувати час виходу певної технології на ринок, підвищує якість продукції та збільшує здатність створити правильний продукт шляхом швидкого експериментування.

Курс DevOps, які слухають магістри Інженерії програмного забезпечення, створювався завдяки співпраці кафедри Інженерії програмного забезпечення та компанії EPAM, включає наступні розділи:

 • розвиток навичок системного адміністрування (Linux, Windows); в рамках підготовки передбачено отримання сертифікату Cisco, завдяки співпраці з кафедрою Комп’ютерної інженерії, яка є партнером компанії Cisco.
 • формування базових алгоритмічних знань та знання інтерпретованих мов (Python, Bush)
 • отримання навиків роботи з основними інструментами DevOps: Chef, Puppet, Ansible
 • поглиблення знань Cloud провайдерів (Amazon, Microsoft Azure).

Отже, підводячи підсумок, можна сказати, що робота у цій галузі має декілька суттєвих переваг. По-перше, це вирішення завдань широкої спеціалізації. Спеціалісти напрямку мають досить ґрунтовні знання побудови сучасної інформаційної системи. По-друге, результат діяльності є вимірним у реальних умовах життєвого циклу продукту чи послуги. І, напевно, основний фактор – це постійні вирішення нестандартних завдань, що не дозволяє перетворювати робочий процес в рутину.

 

Запрошуємо отримати ступінь БАКАЛАВРА або МАГІСТРАТРА на кафедрі Інженерії програмного забезпечення! Ви отримаєте знання та навички, які дадуть Вам змогу мати цікаву роботу з гідною оплатою,  а НУДНО не буде ніколи!

 

Адреса приймальної комісії: 03110 м. Київ, вул. Солом’янська, 7
Завідувач кафедри д.т.н., професор Онищенко Вікторія Валеріївна
Кафедра: тел. (044) 249-25-96, E-mail: sutse2017@gmail.com
Приймальна комісія: (044) 2488593, 2492591
Адреса сайту: www.dut.edu.ua

Фотографії

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, м.Київ,
вул. Соломянська 7, ауд.315 (кім. 3, 4)
тел. 249-25-96

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 651 920