XS
SM
MD
LG
 Рекомендації з профілактики COVID-19
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Інформація про спеціальність

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Системного аналізу Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність 124, Системний аналіз за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю 124, Системний аналіз на контрактній основі складає 16500 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (24 600 грн. на рік), КНЕУ (27 200 грн. на рік) та КНУ ім. Т.Шевченка (35 300 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Системного аналізу готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 12 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів IBM, Oracle, Inter Systems, Lifecell, Hewlett Packard, Cisco, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Системного аналізу. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри Центр Бізнес-Технологій, Інститут проблем штучного інтелекту, Центральний державний електронний архів України, Інформаційні судові системи та інших приватних та державних підприємствах і організаціях на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!

Переваги навчання спеціальності Системний аналіз в Державному університеті телекомунікацій


спеціальність - 124 "Системний аналіз"

галузь знань - 12 "Інформаційні технології"

Випускник спеціальності «Системний аналіз» є високооплачуваним фахівцем з інформаційних технологій, який необхідний майже кожному сучасному підприємству. Системний аналітик ставить задачі та керує проектами з розробки програмного забезпечення, впроваджує та підтримує роботу інформаційних систем для автоматизації бізнес-процесів, аналізує інформацію та забезпечує підтримку прийняття рішень. Саме таких фахівців, які поєднують ґрунтовні знання інформаційних технологій з умінням аналізу роботи підприємств, не вистачає на ринку праці.

У Державному університеті телекомунікацій створено унікальну практично-орієнтовану програму підготовки ІТ-фахівців в галузі системного аналізу.

Переваги навчання системних аналітиків в нашому університеті:

 • ми вчимо тому, що реально потребують роботодавці України, країн ЄС та США;
 • після закінчення навчання Ви будете добре підготовленим спеціалістом в галузі інформаційних технологій, а не «чистим теоретиком», бо в нас на вивчення ІТ дисциплін відведено 75% часу;
 • ви опануєте сучасні підходи до аналізу бізнес-процесів та створення інформаційних систем, управління проектами, технології Big Data, блокчейну, штучного інтелекту та інші;
 • ІТ підготовка починається вже з І курсу, більше половини занять проводиться практично з використанням сучасних програмно-апаратних комплексів і програмного забезпечення;
 • практика студентів проводиться в провідних ІТ-компаніях;
 • ви отримаєте посилену підготовку з англійської мови, як основу професійного спілкування та набуття знань в ІТ-галузі;
 • під час навчання можна отримати сертифікати провідних ІТ компаній світу (ІВМ, Hewlett Packard, Cisco, Oracle, InterSystems Cache), що значно розширює можливості для працевлаштування;
 • зі знаннями, отриманими в ДУТ, робоче місце Вам буде гарантоване, а заробітна плата буде в рази вища, ніж середня зарплата в державі.

Вартість навчання на контракті – 7625 грн. на денній формі навчання, 4650 грн. на заочній формі навчання за семестр.

Перелік конкурсних предметів

БЮДЖЕТ чи КОНТРАКТ

КОНТРАКТ

1. Укр. мова та література

2. Математика

3. Іноземна мова або Фізика

1. Укр. мова та література

2. Іноземна мова

3. Історія України або Географія

 

Спеціальність 124 «Системний аналіз» має особливу підтримку держави, тому при встановленні абітурієнтом для неї пріоритету 1 чи 2 галузевий та сільський коефіцієнт, які збільшують конкурсний бал, будуть рівними 1,02 та 1,05 відповідно, що надає суттєві переваги при вступі (до 10 додаткових балів).

Вступ після коледжу/технікуму за результатами іспиту за спеціальністю та ЗНО з української мови та літератури:

 • денна форма навчання:
  – на 3-й курс для випускників ІТ-спеціальностей (19 місць),
  – на 2-й курс для випускників всіх інших спеціальностей (29 місць),
 • заочна форма навчання – на 3-й курс.
 
 

Для підготовки висококваліфікованих фахівців ми розробили і втілили в навчальний процес інноваційний зміст навчання, який забезпечує навчання студентів тому, чому потрібно і як потрібно, відповідно до вимог сьогодення, теоретично і практично.

Підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і технологій та компетенцій компаній - партнерів кафедри. Кафедрою системного аналізу організована плідна співпраця з компаніями IBM, Oracle, Lifecell, Київстар, ODOO Україна, Центр Бізнес-Технологій, Інститутом проблем штучного інтелекту, Центральним державним електронним архівом України та іншими приватними та державними підприємствами і організаціями.

 

Відповідно до компетенцій роботодавців, системний аналітик є постановником завдань, який забезпечує виконання вимог підприємств шляхом розробки, впровадження або вдосконалення ІТ-систем. Системний аналітик є не тільки керівником проекту з широким світоглядом, але й уміє розробляти та тестувати програмне забезпечення у різних галузях застосування, проводити аналіз інформації з використанням сучасних технологій Big Data, штучного інтелекту та ін.

Випускники спеціальності «Системний аналіз» можуть працювати:

 • менеджерами проектів, аналітиками, консультантами і фахівцями з якості та тестування на підприємствах, що спеціалізуються на розробці та впровадженні інформаційних систем;
 • консультантами, програмістами, адміністраторами або аналітиками баз даних та керівниками відділів інформаційних технологій підприємств різних галузей;
 • провідними фахівцями аналітичних відділів підприємств та установ;
 • консультантами з питань оптимізації та інтелектуалізації управління бізнес-процесами (ІТ-консалтинг).

Сфери подальшого працевлаштування:

 • IT-підприємства, що займаються системною інтеграцією і розробкою програмного забезпечення на замовлення (так званий аутсорсинг);
 • ІТ-компанії, які впроваджують та підтримують роботу інформаційних систем підприємств;
 • державні та комерційні підприємства і компанії;
 • банківські та фінансові установи;
 • органи державного управління;
 • підприємства телекомунікацій;
 • силові структури та відомства;
 • проектні, конструкторські та науково-дослідницькі заклади.

Середній рівень зарплат по ключових вакансіях системного аналітика в Україні становить від початкових 14 000 грн. (або 500$) до 132 000 грн. (або 4700$).

У Державному університеті телекомунікацій створена унікальна практично-орієнтована програма підготовки фахівців із системного аналізу на основі сучасних світових підходів у організації навчання, актуальних вимог потенційних роботодавців та передових досягнень науки і техніки.

Навчальний процес на кафедрі системного аналізу забезпечують 1 доктор та 5 кандидатів наук, що є фахівцями в галузі інформаційних технологій, аналізу даних та побудови систем підтримки прийняття рішень.

 
 

Програма підготовки містить наступні основні цикли (натисніть на назву для отримання детальної інформації):

 • Англійська мова професійного спрямування
поглиблене вивчення англійської мови протягом усіх років навчання (на 1-2 курсі - 3 пари занять на тиждень, на 3-4-5 курсах - по всіх дисциплінах, які викладаються на кафедрі, 20% занять проводяться англійською мовою)
 
 • Програмування та WEB-розробка
вивчення сучасних мов та технологій програмування, серед яких С++, C#, Java, PHP, JavaScript, Assembler, розробка Інтернет-додатків засобами HTML 5, CSS3, Ajax, JQuery
 
 • Проектування, розробка та тестування інформаційних систем
вивчаються підходи до аналізу вимог та проектування інформаційних систем, розробки їх інтерфейсів, проведення тестування програмного забезпечення
 
 • Застосування інформаційно-телекомунікаційних засобів
Метою цієї дисципліни є навчання майбутнього системного аналітика налаштовувати та експлуатувати комп'ютерну техніку, сучасні електронні пристрої і гаджети. Студенти навчаються налаштовувати супутниковий зв'язок, телебачення та Інтернет, ефективно шукати інформацію, автоматизувати оплату комунальних платежів, використовувати електронні бібліотеки та інші можливості сучасних інформаційних технологій. Це дає змогу вже з перших місяців підготовки в Університеті у повній мірі використовувати наявні пристрої та програмне забезпечення для ефективного навчання та у повсякденному житті
 
 • Комп’ютерні системи та мережі
викладаються архітектура комп’ютерів, комп’ютерні мережі, Інтернет-технології, операційні системи, які вивчаються в унікальних сучасних лабораторіях від компаній Hewlett Packard та Cisco.
 
 • Бази даних та аналіз інформації
викладаються проектування баз даних та знань, сучасні системи управління базами даних (Oracle, MySQL, InterBase, IBM DB2, Cache), побудова сховищ даних, технології блокчейн, OLAP – аналіз, сучасні системи в галузі інтелектуального аналізу даних (Business Intelligence та Data Science)
 
 • Системний аналіз, моделювання і підтримка прийняття рішень
вивчається системний аналіз та моделювання, прикладні математичні методи системного аналізу, технології об’єктно-орієнтованого аналізу та UML, теорія керування, побудова систем підтримки прийняття рішень
 
 • Ділові комунікації
опанування системними аналітиками ділового професійного спілкування дозволить їм успішно здійснювати публічні виступи, організовувати та вести переговори, грамотно оформлювати результати своєї професійної діяльності, вести ділове листування і складати організаційні та управлінські документи
 
 • Економіка підприємства
викладаються основи економічних знань, необхідні для якісного аналізу предметної області, серед яких основи економіки промислових, торгівельних, телекомунікаційних та ІТ-підприємств, банків, страхових компаній, основи організації обліку на підприємстві, логістика, аналіз економічної діяльності
 
 • Засади відкриття власного бізнесу
вивчення особливостей підприємницької діяльності в реальному бізнес-середовищі. Дисципліна викладається на третьому курсі і охоплює три тематичні блоки: організаційно-правові аспекти відкриття власної бізнес-структури; ключові економічні показники, які необхідно обґрунтувати, щоб власний бізнес був прибутковим; принципи електронної комерції та електронного діловодства. При цьому студенти опановують сучасні рекламні та PR-технології. Наприкінці вивчення курсу студенти мають на руках складений власноруч бізнес-план для реалізації власної бізнес-ідеї.
 
 • Групова динаміка та комунікації
дисципліна спрямована на формування навичок ефективної командної роботи, оптимізації процесів взаємодії з колегами та майбутніми клієнтами, управління динамікою професійної взаємодії, модерації групових дискусій та самопрезентації. Знання та навички, отримані при вивченні цієї дисципліни, необхідні для координування командної роботи співробітників під час виконання IT-проекту
 
 • Управління проектами з розробки програмного забезпечення
вивчаються сучасні методи планування та управління проектами з розробки інформаційних технологій, в тому числі Agile, Scrum.
 
 • Менеджмент та управління персоналом
вивчаються основи управління та організації роботи персоналу ІТ-компаній
 
 • Штучний інтелект
викладаються основні поняття та методи штучного інтелекту, підходи до розробки інтелектуальних інформаційних систем
 
 • Основи кібербезпеки
вивчаються основи методології побудови захисту комп’ютерних систем
 
 • Хмарні технології
вивчення базових відомостей про появу, розвиток і використання технологій хмарних обчислень, знайомство з моделями розгортання хмар, основними моделями надання послуг хмарних обчислень; переваги та ризики, пов'язані з використанням технологій хмарних обчислень, а також передумови по переходу на «хмарну» інфраструктуру та використання «хмарних» сервісів. У процесі навчання надається можливість ознайомитись з існуючими рішеннями на основі технологій хмарних обчислень Hewlett-Packard
 
 • Математична підготовка
вивчаються основи вищої математики, теорії ймовірностей та математичної статистики, випадкових процесів, що необхідні сучасному інженеру при дослідженні, проектуванні та впровадженні інформаційних систем
 
 • Автоматизація бізнес-процесів підприємств
вивчення методик аналізу бізнес-процесів, навчання роботі користувачем та розробці програмного забезпечення в сучасних інформаційних системах для управління діяльністю підприємства (ERP, CRM та інші)
 

Впровадження в навчальний процес професійних курсів компаній-партнерів дозволяє студентам спеціальності отримати сертифікати провідних IT-компаній світу, серед яких ІВМ, Oracle, Hewlett Packard, Cisco, InterSystems Cache. Сертифікація дозволяє студентам здобувати знання, уміння та навички, необхідні для швидкого працевлаштування на престижні IT-посади у вказаних компаніях-вендорах, маючи тим самим конкурентну перевагу порівняно з іншими кандидатами ці посади.

 
 

Співпраця з провідними ІТ-компаніями забезпечує організацію і проведення практик та стажування студентів у робочих умовах на сучасному обладнанні із використанням найсучасніших програмних комплексів. Виконуючи завдання на практиці, студенти можуть продемонструвати свій рівень підготовки потенційному роботодавцю, що відкриває можливості для їх подальшого працевлаштування.

Ми готуємо конкурентоспроможних фахівців, які володіють сучасними теоретичними знаннями, практичними уміннями і навичками, та повною мірою відповідають потребам ринку праці.

 

З усіх запитань щодо наведеної інформації звертайтесь за телефонами кафедри
(044) 249–25–67, (095) 510-12-40
або пишіть на електронну адресу: kafedra_sa@dut.edu.ua
Завідувача кафедрою Золотухіна Оксана Анатоліївна


ПОЛОЖЕННЯ ПРО КАФЕДРУ СИСТЕМНОГО АНАЛІЗУ


Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680,  м. Київ,
вул. Солом’янська 7, каб. 202
Тел. (044) 249–25–67, 5–67
E-mail: kafedra_sa@dut.edu.ua
Сторінка у Facebook

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 51 336