Державний Університет Телекомунікацій

Загальна інформація - Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій


Положення про кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій


Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій є випускаючою кафедрою підготовки бакалаврів за спеціалізацією "Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення" і ОКР «спеціаліст» та «магістр» спеціальності «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» та структурно входить до складу факультету телекомунікацій навчально-наукового Інституту телекомунікацій та інформатизації Державного університету телекомунікацій. До складу кафедри входять висококваліфіковані фахівці в галузі радіозв'язку - доктори технічних наук, професори, кандидати технічних наук, доценти та інші. Для підвищення рівня організації навчального процесу, поліпшення якості підготовки фахівців для викладацької роботи на засадах сумісництва залучаються фахівці з організацій та компаній, які забезпечують тісний зв`язок кафедри з провідними науковими та державними інститутами, такими як Національна академія наук України, Концерн радіомовлення, радіозв`язку та телебачення, операторами стільникового зв’язку Астеліт, ІТС, Київстар Дж.Ес.Ем, МТС. Викладачі та співробітники кафедри завжди щиро та доброзичливо ставляться до студентів і створюють належні умови для здобуття знань студентами.

Сьогодні сучасні системи бездротового зв`язку та цифрового телебачення характеризуються стрімким розвитком і постійним впровадженням інноваційних технологій. Персонал таких компаній повинен бути підготовлений до стрімкого динамічного розвитку, а, відповідно, до впровадження новітніх рішень, розширенню мереж та ринку послуг. Ці факти встановлюють високі вимоги до фахівців, які займаються технічною експлуатацією та управлінням мережами стільникового зв'язку та цифрового телебачення. Для практичної реалізації даного напрямку підготовки фахівців кафедра радіотехнологій зробила ставка на стратегічну зацікавленість ряду найбільших зарубіжних фірм та вітчизняних операторів стільникового зв`язку і виробників обладнання цифрового телебачення для їхніх продуктів та послуг, насамперед - програмні засоби, мобільні і бездротові широкосмугові технології, мобільні та мультимедійні послуги.

Активна співпраця кафедри радіотехнологій з провідними світовими телекомунікаційними компаніями Alcatel-Lucent, Ericsson, ZTE сприяла підписанню міжнародних угод (Меморандумів про співпрацю).

З представниками компанії ZTE на базі обладнання CDMA2000 ведеться робота по створенню спеціалізованої науково-навчальної лабораторії для підготовки та підвищення кваліфікації фахівців мобільного та бездротового зв`язку. В дійсний час на даному обладнанню разом з фахівцями ZTE проводяться спеціалізовані курси для студентів університету на напрямом "Мобільні мережі покоління CDMA 2000 та WCDMA: архітектура і особливості технічної експлуатації".

Спільними зусиллями з компанією МТС (UMC) створений спеціалізований комп`ютерний клас, який використовується для підготовки майбутніх фахівців стільникового зв’язку та факультативної підготовки фахівців з надання сучасних телекомунікаційних послуг. Разом з технічною дирекцією компанії "Київстар Дж. Ес.Ем." була розгорнута мобільна платформа стільникового зв'язку стандарту GSM 900/1800 та організована підготовка студентів університету для роботи в ЗАТ "Київстар Дж. Ес.Ем." за програмою "Експлуатація систем радіодоступу та систем передачі зонового рівня".

Спільно з фахівцями представництва компанії Alcatel-Lucent на кафедрі радіотехнологій розгорнутий фрагмент бездротової мережі Mobile WiMAX стандарту 802.16e, на базі якої проводиться підготовка і підвищення кваліфікації фахівців бездротових мереж доступу за напрямом "Широкосмугові мережі бездротового зв'язку WiMAX: побудова, практичне планування й технічна експлуатація".

Враховуючи перспективу впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні кафедра активно співпрацює з вітчизняним підприємством "Квант-Ефір". Разом з його фахівцями на основі сучасних технологій по обробці, транспортуванню та передачі цифрових сигналів систем цифрового ефірного телебачення стандарту DVB-T/С/S розгорнута навчально-технічна база.

На основі створеного навчально-науково-технічного комплексу  проводиться перепідготовка і підвищення кваліфікації керівного та інженерно-технічного складу ДП «Український державний центр радіочастот», Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, телерадіокомпаній за програмами Радіотелекомунікаційні технології бездротового зв’язку та Сучасні технології цифрового телебачення. До навчально-виховного процесу залучаються провідні вчені та науковці від ДП «Український державний центр радіочастот», працівники університету та інших наукових і навчальних установ (НТУУ “КПІ”, НАН України, УНДІРТ), керівники підрозділів телевізійних компаній, керівники технічних підрозділів компаній МТС Україна, Київстар Дж. Ес.Ем., ITC, “Українські новітні технології”, “Квант-Ефір”, Астеліт.

В найближчий час планується спільно з фахівцями представництва компаній Alcatel-Lucent і ZTE на кафедрі радіотехнологій розгорнути фрагмент широкосмугової бездротової мережі 4-го покоління стандарту LTE, на базі якої буде проводиться підготовка студентів за спеціальністю «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення» і підвищення кваліфікації фахівців мобільних мультисервісних радіомереж по курсу "Радіосистеми UMTS і LTE: технічні аспекти побудови, практичне планування й оптимізація радіомереж ІМТ".

Переглядів: 14 871
^