XS
SM
MD
LG
 Рекомендації з профілактики COVID-19
Державний університет телекомунікацій

Адреса:
03110, Україна
м. Київ, вул. Солом'янська, 7
Контактна інформація:
Державний університет телекомунікацій

Загальна інформація

детальніше

Шановний абітурієнт!

До Вас звертається член приймальної комісії кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій Державного університету телекомунікацій.

Ви подали заяву для вступу на спеціальність Телекомунікації та радіотехніка за якою здійснюється підготовка на нашій кафедрі.

Дана спеціальність є однією з найбільш затребуваних та популярних спеціальностей на ринку праці.

Ми пропонуємо якісну освіту за помірною ціною. Вартість підготовки за спеціальністю Телекомунікації та радіотехніка складає 15 000 грн. на рік, що значно нижче ніж у КПІ (19 900 грн. на рік) та НАУ (18 000 грн. на рік).

Якщо Вами до приймальної комісії будуть надані оригінали документів та сплачено за навчання, Ви гарантовано станете студентом нашої кафедри.

На кафедрі зроблено все можливе для того щоб збулися мрії студента та його батьків:

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій готує висококваліфікованих і затребуваних на ринку праці фахівців по одній із найбільш престижних спеціальностей для галузі інформаційних технологій.

Кафедрою укладено 15 договорів про співпрацю з компаніями, які є потенційними роботодавцями наших випускників.

В освітньо-професійній програмі кафедри в межах навчального процесу сплановано отримання сертифікатів компаній-партнерів Lifecell, Viatec, Giraffe, що надає право нашому випускнику отримати перше високооплачуване робоче місце в компанії, по якій отримано сертифікат, як в нашій країні, так і за кордоном.

Втілений на кафедрі інноваційний зміст навчання забезпечує навчання нашого студента тому, що потрібно і як потрібно, теоретично і практично, відповідно до компетенцій компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Це дозволяє нашому студенту мати фахову перевагу на ринку праці.

Для повноцінного оволодіння теоретичними знаннями та практичними уміннями і навиками майбутньої професії, навчання по спеціальності на нашій кафедрі починається з 1-го курсу, а не з 3-го, як на аналогічних кафедрах інших університетів.

Половина навчальних занять, відповідно до вимог компаній-партнерів кафедри, проводиться практично з використанням сучасного програмного забезпечення на апаратно-програмних комплексах та обладнанні останнього покоління, які використовуються компаніями-партнерами кафедри у своїй роботі. Це дозволяє нашому студенту оволодіти сучасними практичними уміннями і навиками, які необхідні для успішної роботи в компаніях.

В компаніях ІТ галузі велика увага приділяється знанню англійської мови. Для оволодіння англійською мовою на кафедрі втілена система її поглибленого вивчення, яка забезпечує засвоєння англійської мови за час навчання на рівня міжнародного стандарту В2.

На нашій кафедрі посилено вивчається англійська мова, яка необхідна для успішної роботи за спеціальністю. На 1-му та 2-му курсах заняття по англійській мові проводяться 3 пари на тиждень з урахуванням термінології кафедри. На 3-му, 4-му, 5-му курсах по всім дисциплінам, які викладаються на кафедрі 20% занять проводяться англійською мовою, що надає конкурентну перевагу нашим випускникам.

Відповідно до вимог науково-технічного прогресу та компетенцій компаній для оволодіння практичними уміннями і навиками на кафедрі створена сучасна навчально-матеріальна база. Вона укомплектована програмним забезпеченням, апаратно-програмними комплексами та сучасним обладнанням компаній-партнерів кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій. Навчально-матеріальна база кафедри визнана однією з найкращих в Україні, про це свідчить гран-прі у номінації «Інноваційний розвиток навчально-лабораторної бази», яким нагороджена кафедра у 2019 році Міністерством освіти і науки України та Президентом Національної академії педагогічних наук України.

Навчальні класи та навчальні лабораторії укомплектовані сучасним обладнанням останнього покоління, програмно-апаратними комплексами та програмним забезпеченням компаній-партнерів кафедри. Це дозволяє нашим студентам навчатися по компетенціям компаній-партнерів кафедри – потенційних роботодавців. Всі приміщення кафедри забезпечені безкоштовним доступом до швидкісної мережі Інтернет, що дозволяє нашим студентам користуватись у навчанні ресурсом електронної бібліотеки Університету, періодичними світовими виданнями у галузі інформаційних технологій, використовувати дистанційне навчання Moodle та електронний розклад занять.

Кафедрою організовуються і проводяться навчальні практики на виробничих базах в компанія-партнерах кафедри Viatec, 3Mob на 2-му курсі – ознайомча практика, для отримання первинних знань про професію; на 3-му курсі – виробнича практика, для набуття студентом практичних умінь виконання майбутніх службових обов’язків; на 4-му курсі переддипломна практика, для практичного застосування та удосконалення набутих теоретичних знань. Це дає можливість студенту краще зрозуміти суть спеціальності, за якою він навчається, та набути практичного досвіду роботи у компаніях і показати себе з кращого боку, щоб компанія була зацікавлена взяти його на роботу. Під час практик кращим студентам пропонується працевлаштування в цих компаніях.

Навчаючись за спеціальністю кафедри, Ви за доступною ціною отримаєте якісну вищу освіту, і що особливо важливо, отриманий під час навчання сертифікат компанії-партнера кафедри, гарантує Вам перше високооплачуване робоче місце.

Увага! Шановні абітурієнти!
В нашому університеті за зверненням студента з 1 курсу дозволяється помісячна оплата за навчання!

Положення про кафедру Мобільних та відеоінформаційних технологій

 Переваги навчання на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій


Шановні відвідувачі!

Вітаємо Вас на сторінці кафедри «Мобільних та відеоінформаційних технологій»

Колектив кафедри вітає креативну і цілеспрямовану молодь. Якщо ти хочеш розвиватися, готовий сумлінно працювати і отримувати за свою працю високу винагороду, кафедра МВТ - це твій квиток в затребуване і високооплачуване інформаційне майбутнє!

Кафедра МВТ готує бакалаврів за спеціалізацією “Мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення” і магістрів за спеціальністю “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення”.

Вже з першого курсу наші студенти кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій отримують теоретичні і практичні знання, які направлені на підготовку за спеціалізацією Мобільні та відеоінформаційні технології, що здійснюється на основі сучасних технологій та компетенцій компаній-партнерів кафедри, до яких належать:

 • Розуміння процесів та моделювання і розрахунок спектру сигналу, модуляції і кодування. (Vodafone)
 • Вільне орієнтування серед сучасних телекомунікаційних технологій та тих, що з‘являються на ринку зв‘язку, або рекомендовані Міжнародним союзом електрозв‘язку (МСЕ) чи іншими міжнародними організаціями для застосування. (Lifecell)
 • Вміти розподілити задачу проектування мультисервісної мережі на взаємопов‘язані складові, визначати порядок проектування мережі, визначати сукупність нормативних документів, що необхідно використовувати при проектуванні мережі, визначати ролі та взаємодію організацій, що приймають участь у проектуванні мережі, використовувати системи автоматизованого проектування. (Київстар)
 • Планувати інноваційні види послуг, впроваджувати нові інформаційні технології, працювати з новим програмним забезпечення цих додаткових видів послуг. (Lifecell, Vodafone, Київстар)

За сприянням провідних світових компаній ZTE, ERICSSON, NOKIA та вітчизняних операторів мобільного зв’язку Київстар, Vodafone і lifecell в навчальних лабораторіях кафедри розгорнуте обладнання мобільного зв’язку 4-го та 5-го покоління і сучасні апаратно-програмні відеоінформаційні комплекси.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій, орієнтуючись на сучасні потреби галузі телекомунікацій і відповідно роботодавців, здійснює навчання виключно за вимогами роботодавців, що дозволяє студентам освоювати знання, як в теоретичному так і в практичному руслі для отримання високооплачуваної роботи.

Сьогодні сучасні мобільні телекомунікації та системи цифрового телебачення характеризуються стрімким розвитком і постійним впровадженням інноваційних технологій. Персонал таких компаній має бути підготовлений до стрімкого динамічного розвитку, а, відповідно, до впровадження новітніх рішень, розширенню мереж та ринку послуг. Ці факти встановлюють високі вимоги до фахівців, які займаються технічною експлуатацією та управлінням мережами стільникового зв'язку та цифрового телебачення. Для практичної реалізації даного напрямку підготовки фахівців кафедра МВТ зробила ставка на стратегічну зацікавленість ряду найбільших зарубіжних фірм та вітчизняних операторів стільникового зв`язку і виробників обладнання цифрового телебачення для їхніх продуктів та послуг, насамперед - програмні засоби, мобільні і безпроводові широкосмугові технології, мобільні та мультимедійні послуги. До яких зокрема відносяться:

Test Automation Engineer (Інженер автоматизації тестувань)

 • Участь у визначенні тестових специфікацій LTE обладнання;
 • Участь у тестовому виконанні та звітуванні про помилки виявлені під час тестування;
 • Участь у аналізі та діагностиці регулярних системних регресійних тестів;
 • Участь у аналізі, пошуку і усуненні несправностей складного програмного забезпечення / систем керування;
 • Розробка та створення нових сценаріїв автоматизації тестувань;
 • Прийняття участі у вдосконаленні стратегії автоматизації тестування та внутрішніх засобів автоматизації.

System Integration Engineer (Інженер з системної інтеграції)

 • Інтеграція LTE рішень на різних платформах;
 • Участь у інтеграції коду та перегляду коду інтеграції LTE рішень;
 • Співпраця з командами розробки та тестування, щоб стежити за вирішенням помилок;
 • Участь у виборі специфікацій та критеріїв приймання інтеграції LTE рішень;
 • Аналізувати та вирішувати будь-які можливі проблеми в рамках комплексного рішення впровадження LTE.

Radio Network Optimization Engineer (Інженер з оптимізації радіо мереж)

 • Покращення продуктивності мережі шляхом зміни параметрів мережі (частоти, коди скремблювання, списки сусідніх стільників, коди зон покриття, нахили антен, азимути, потужність);
 • Визначення не працюючих стільників;
 • Визначення стільників де попит клієнтів є поганим;
 • Визначення стільників де якість обслуговування клієнтів є незадовільною;
 • Брати участь у номінальному плануванні мережі, визначенні пріоритетів при плануванні мережі, визначенні прибутковості мережі;
 • Виконання управління ємністю мережі;
 • Впровадження та оцінка нових функцій радіо в мережі;
 • Вивчення заявок VIP-клієнтів по скаргами;
 • Аналіз тест-драйвів радіо обладнання.

Кафедра Мобільних та відеоінформаційних технологій Державного університету телекомунікацій навчає студентів тому, що потрібно і так як потрібно, теоретично і практично.

 

Теоретична підготовка здійснюється на основі сучасного розвитку науки і техніки в галузі телекомунікацій, та, безперечно, орієнтовані на компетенції наших компаній-партнерів.

Але запорука успіху не тільки в якісній теоретичній підготовці, а і в практичній складовій навчання. Всі практичні заняття на кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій проходять з використанням навчально-матеріальної бази єдиного в Україні центру інфокомунікаційних технологій на базі обладнання компаній Ericsson, Siemens, ZTE, Radwin останнього покоління.

З метою задоволення зростаючого попиту українського суспільства на підготовку фахівців вищої кваліфікації, які не лише володіють теоретичними знаннями, але й мають практичні навички ефективно їх застосовувати в процесі експлуатації сучасного обладнання, на кафедрі МВТ створена та постійно оновлюється лабораторна база. Зазначимо, що половина занять проводяться практично.

При підготовці бакалаврів зі спеціалізації Мобільних та відеоінформаційних технологій розподіл годин навчального плану здійснюється з розрахунку — 25% на дисципліни загальної підготовки і 75% на дисципліни професійної підготовки, до яких відносяться системи мобільного зв’язку, генерування та формування сигналів, мережі кабельного телебачення та бездротові телекомунікаційні мережі.

Дисципліни професійної підготовки розподіляються 37,5% за спеціальністю і 37,5% за спеціалізацією, до яких відносяться планування та проектування інформаційних систем, радіотехнології наступного покоління, мережеве планування систем бездротового зв`язку, радіозв`язку і радіодоступу та ін.

Наша кафедра тісно співпрацює з вітчизняними операторами мобільного зв’язку Київстар, Vodafone і lifecell, які є потенційними замовниками наших випускників зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» (спеціалізація «Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення»).

В межах навчального процесу по всіх курсах підготовки студентів зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» студентам видаються сертифікати компаній-партнерів lifecell, Giraffe і Radwin, HIKVISION.

 

Тільки в Державному університеті телекомунікацій ректором університету розроблена концептуально нова освітня модель, яка забезпечує підготовку конкурентоспроможних фахівців, які повною мірою відповідатимуть потребам сучасного ринку праці.

Активна співпраця кафедри МВТ з ведучими світовими телекомунікаційними компаніями сприяла створенню Центру високих інфокомунікаційних технологій університету, до складу якого входять три учбові лабораторії.

Не так давно кафедра МВТ уклала договір з компанією HIKVISION, яка також як викладачі кафедри зацікавлена у формуванні молодих і відповідальних фахівців в галузі телекомунікацій та систем цифрового телебачення. Керівництво компанії позитивно оцінило лабораторні та практичні заняття, які викладачі підготували для навчання студентів, і в зв'язку з цим кафедрі було надано відповідне обладнання під тематику підготовлених інноваційних методичних матеріалів.

На площах лабораторії розгорнуто сучасне базове обладнання мобільного зв'язку компаній Ericsson, Nokia, технічне і програмне забезпечення для якого поставлене оператором Київстар. Можливості програмно-апаратного комплексу лабораторії дозволяють: практично відпрацьовувати питання інсталяції і конфігурації базових станцій і радіорелейних радіосистем; опановувати знання із стільникового зв'язку на базі курсу тренінгу Ericsson; досліджувати особливості сучасних мереж цифрового рухливого радіозв'язку тощо. Планується найближчим часом разом з фахівцями компанії ВОЛЯ розгортання кабельної мережі мультисервісних послуг з вивчення принципів надання послуг цифрового кабельного телебачення і широкосмугового доступу до Інтернет. Це дасть можливість з діючим на кафедрі радіотехнологій апаратно-технічним комплексом цифрового телебачення компанії DekTec підняти на новий рівень можливості освітнього процесу і істотно підвищити ефективність і практичну спрямованість підготовки фахівців для галузі.

 

До складу кафедри входять висококваліфіковані фахівці в галузі зв'язку, які мають значний досвід практичної роботи та багаторічний досвід викладання у вищих навчальних закладах.

НПП кафедри МВТ приймають активну участь у підготовці кандидатів та докторів наук з відповідних спеціальностей. В аспірантурі Університету по кафедрі МВТ за спеціальностями 05.12.13 – радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій та 05.12.02 – телекомунікаційні системи та мережі навчаються Грищенко О.О. і Дударєва Г.О., що свідчить про високий науковий авторитет та потенціал науково-педагогічного персоналу кафедри.

Завдяки цьому захистили докторські дисертації Отрох С.І., Недашківський О.Л. і Макаренко А.О. Та отримали наукову ступінь кандидата технічних наук Кравченко В.І. і Дакова Л.В.

Кафедра тісно співпрацює з компаніями Київстар, Vodafone і lifecell, завдяки співпраці з якими, студенти мають можливість проходити міжнародну сертифікацію, практику, брати участь у конференціях, конкурсах, отримувати цінні призи.

 

В межах навчального процесу по всіх курсах підготовки студентів зі спеціальності 172 «Телекомунікації та радіотехніка» студентам видаються сертифікати компаній-партнерів lifecell, Giraffe і Radwin, HIKVISION.

Нещодавно провідний інженер кафедри МВТ Калінін Денис був запрошений до головного офісу Віатек, в Україні, для офіційного вручення сертифікату від Hikvision рівня HCSA. Вручення сертифікату провела директор з розвитку бізнесу Пащенко Тетяна.

 

Цього року багато студентів проходило практику на різноманітних телекомунікаційних підприємствах: «Віатек», «UNTC», телеканал CNL, «СЕА ЕЛЕКТРОНІКС Україна», Дата-Центр, ПАТ «Укртелеком», «Київські телекомунікаційні мережі», «Датагруп», «Ukrlife TV», ТОВ «Національні інформаційні системи» та ін.

Таким чином студенти отримували практичні навички в Інтернет провайдерів, провайдерів IP-телефонія, операторів цифрових систем телебачення, супутникове телебачення, мобільного зв’язку.

Зокрема, студенти, які проходили практику на підприємстві ТОВ «Національні інформаційні системи» ознайомились з відео та аудіо апаратурою апаратно студійного блоку телестудії, зі студією новин та студією програми «Чорне зеркало», з програмною обробкою декорацій та освітлення, з виготовленням програм (монтажним комплексом), з супутниковою апаратурою.

Було проведено заслуховування кожного студента щодо процесу проходження практики, набутих знань та навичок.

 

На 1–2 курсі – 3 пари занять на тиждень націлених на вивчення комунікативних і практичних знань, які допомагають студентам в освоєнні сучасного апарату галузі телекомунікацій, на 3-5 курсах – по 2 пари на тиждень. На цих парах студенти освоюють на професійному рівні засади спеціалізації “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення”. Серед розділів галузі телекомунікацій вивчаються такі інноваційні напрямки: Wireless Communications; Cellular Systems; Fading, Shadowing, and Link Budgets; Microwave and Higher Frequencies; Practical Aspects of Wireless Systems; OFDM; MIMO; Wireless System Performance; Core Network Evolution; 4G Networks; 5G Networks. Що забезпечує можливість студенту володіти технічною англійською мовою на рівні міжнародного стандарту В2.

Компанії партнери кафедри Київстар, Vodafone, lifecell, Giraffe і Radwin за умови знання англійської мови студентами на рівні міжнародного стандарту В2 приймають випускників кафедри Мобільних та відеоінформаційних технологій поза конкурсом.


З умовами вступу до магістратури Ви можете ознайомитись за посиланням (Фахове випробування: Іспит зі спеціальності, ЗНО з іноземної мови).

З умовами вступу на 1, 2 і 3 курси  денної та заочної форми навчання Ви можете ознайомитись за посиланням (Фахове випробування: Іспит зі спеціальності, ЗНО з української мови).

Перелік ЗНО для вступу на 1 курс:

Перший предмет

Другий предмет

Третій предмет

За державним замовленням

За кошти фізичних або  юридичних осіб

За державним замовленням

За кошти фізичних або юридичних осіб

За державним замовленням

За кошти фізичних або юридичних осіб

Укр. мова

Укр. мова

Математика

Історія України

Фізика або іноз. мова

Математика або географія

 

Вартість навчання за ступенем освіти та формами навчання:

 • “Мобільні та відеоінформаційні технології” на освітньому рівні бакалавр (вартість навчання 15 000 грн., для заочної форми навчання 11 000 грн.);
 • “Апаратура радіозв’язку, радіомовлення і телебачення” на освітньому рівні магістр (вартість навчання 19 900 грн., для заочної форми навчання 11 000 грн.).
   

Як підготуватися до вступу в магістратуру, де взяти питання для підготовки Ви можете ознайомитись за посиланням.

Як підготуватися до вступу на 2 і 3 курси, де взяти питання для підготовки Ви можете ознайомитись за посиланням.

На кафедрі Мобільних та відеоінформаційних технологій кількість місць за держбюджетом на 1 курс складає 100 місць (перелік предметів, які мають бути включені в сертифікат ЗНО дивіться вище в таблиці).

На 2 курс 65 студентів будь-якої спеціальності, а на 3 курс 46 студентів спорідненої спеціальності.

 

Якщо у Вас виникли запитання звертайтесь до завідувача кафедри
Кравченка Владислава Ігоровича за тел. (044) 249-25-04
Моб: (063) 801 81 16

Запрошуємо на навчання!

Анкета вступника
Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від завідуючого кафедрою
Контактна інформація
Ми зв`яжемось з Вами зручним для Вас способом:
Освіта
Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь
Розкажіть про себе
Давайте знайомитись
Контактна інформація

Державний університет телекомунікацій
Україна, 03680, Київ,
вул. Соломянська, 7, каб. 136
тел. (044) 249-25-04

Отримати консультацію

Ваш запит на зворотній дзвінок отримає завідуючий кафедрою
Надіслати запит

Новини

Всі новини
Переглядів: 52 589